Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

QPLAY тротинет за деца SEMA beige

3.980 ден.
  • Производител: QPLAY
  • Шифра:SEMA
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Со вас во секоја авантура, од година во година, без разлика на ситуацијата, ќе уживате во забавата на отворено!

Скутерот Qplay Sema ги комбинира и функциите на скутер и на pushbike, гарантирајќи забава и забава во текот на часовите поминати надвор. Производот е изграден на издржлива рамка од алуминиумска легура, заедно со цврста палуба која може да издржи до 50 kg и ќе биде удобна.

Наменет за деца на возраст од 1 до 6 години, Qplay Sema може да се користи во неверојатна разновидност:

- Pushbike во режија на родители за мали деца кои сакаат да истражуваат само со очите за време на тивка прошетка;

- Класичен pushbike кога малиот се осмелува сам да го проба движењето;

- Скутер со 3 нивоа на висина за активни попладневни часови во парк, на игралиште или на уличка околу куќата, во зависност од возраста на детето.Опремен со широка палуба и посветен потпирач за нозе, Qplay Sema ви дава пријатно и удобно искуство дури и кога се користи во режим на pushbike. Помошната рачка за родители е телескопска и може да се прилагоди на повеќе позиции, а рачката има ракави од tpr пена. Сопирачката на задното тркало обезбедува безбедно користење на производот за време на употребата како скутер.Главни карактеристики:

- Користете помеѓу 1 и 6 години

- Максимална поддржана тежина: 50 кг

- 2 начини на употреба како pushbike и 3 начини на употреба како скутер

- Телескопска матична прачка

- Рамка од алуминиумска легура, лесна и издржлива

- EVA тркала од пена, со задна сопирачка

- Широка палуба, отстранлив потпирач за нозе


Тежина на производот (кг) 2,7 кг

Максимална поддржана тежина (kg) 50 kg

Материјал на тркала EVA пена

Димензии (см) 50х25х84/93

Димензии преклопени (cm, LxlxH) 58x21x31

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-10%

Coccolle количка LISSIA Travel Sistem 3 in 1 anthracite

19.780 ден. 21.980 ден.
-20%

Bebetto Magnum Light Pro (3in 1)

31.980 ден. 39.900 ден.

БЕБЕШКА ПОСТЕЛНИНА MR.SHELDON

1.790 ден.
-8%

Kinderkraft баланс велосипед RAPID savannah green

5.980 ден. 6.500 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ ELO 6-18M

1.790 ден.

Kiderkraft количка - APINO dove grey

9.980 ден.