Најново
Распродадено
Kinderkraft подлога за играње - MATTY
 • Kinderkraft подлога за играње - MATTY
 • Kinderkraft подлога за играње - MATTY
 • Kinderkraft подлога за играње - MATTY
 • Kinderkraft подлога за играње - MATTY
 • Kinderkraft подлога за играње - MATTY
 • Kinderkraft подлога за играње - MATTY
 • Kinderkraft подлога за играње - MATTY
 • Kinderkraft подлога за играње - MATTY
 • Kinderkraft подлога за играње - MATTY
 • Kinderkraft подлога за играње - MATTY
 • Kinderkraft подлога за играње - MATTY
 • Kinderkraft подлога за играње - MATTY

Kinderkraft подлога за играње - MATTY

5.490 ден.
Производител: KINDERKRAFT
Шифра на производ: MATTY
Достапност: Распродадено
Количина:

MATTY – двострана подлога од пена
MATTY реверзибилната подлога од пена е идеална за децата уште од самото раѓање. Не само што ќе му пружи на вашето дете многу забава, туку и ќе му помогне во развојот на грубите моторички способности. 
А кога бебето ќе се измори, подлогата ќе биде совршен другар за одмор.

Од првите денови на животот
MATTY подлогата од пена е погодна за децата уште од привте денови на животот. Таа е мека и пријатна на допир, па на бебето ќе му биде удобно и меко.

Издржлива
Подлогата е премачкана со TPU намаз, поради што таа е одпорна од гребење, деформирање или кинење.

Реверзибилна
MATTY е двострана подлога. Од едната страна ќе пронајдете дизајн кој ќе го стимулира вашето дете да се игра и да го открива светот. 
Другата страна се одликува со контрастен и геометриски дизајн, што ја прави оваа подлога универзална (се вклопува во секаков ентериер) и совршена за бебето.

Без PVC
MATTY не содржи никакви штетни материи, па вашето бебе ќе биде безбедно, дури и додека се игра на подлогата не носејќи на себе ништо освен пелена!

Добра изолација од подот
Благодарение на употребените материјали и дебелината на подлогата (1,2 cm) МАТТЅ одлично изолира од подот. Дури и на зима вашето дете ќе може удобно да се игра на подот!

Нелизгачка
Бочната страна со геометриски изглед е премачкана со специјален намаз кој значајно го намалува лизгањето на подлогата по подот и ги олеснува првите чекори на бебето.

Повеќенаменска
MATTY може да се користи како подлога за пикник, подлога за вежбање или како класична подлога за игра. Ќе ви служи долго!

Лесно се чисти
Кога детето ќе ја извалка подлогата, само избришете ја со влажна крпа, а по потреба и поминете врз неа со правосмукалка.

Едноставен транспорт
MATTY подлогата од пена е флексибилна, па лесно можете да ја замотате и да ја складирате. Исто така без проблем можете да ја понесете на патување.

BSafe, нетоксични материјали
TPU
Отпорен на деформации, пукање или кинење


Спецификација – декларација
Бренд: Kinderkraft
Модел: MATTY
Тежина: 3.5 kg
Димензии: Должина: 180 cm,
Ширина: 150 cm,
Дебелина 1.2 cm
Димензии на пакувањето: 152 (висина)
x 20 (должина)
x 20 (ширина) cm

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2022. UKION SHOPS
KINDERKRAFT Kinderkraft подлога за играње - MATTY MATTY – двострана подлога од пена MATTY реверзибилната подлога од пена е идеална за децата уште од самото раѓање. Не само што ќе му пружи на вашето дете многу забава, туку и ќе му помогне во развојот на грубите моторички способности.  А кога бебето ќе се измори, подлогата ќе биде совршен другар за одмор. Од првите денови на животот MATTY подлогата од пена е погодна за децата уште од прив.. Category: Product #: MATTY Regular price: 5.490 ден. 5.490 Available from: Либерта