Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kiderkraft количка - RINE juicy green

10.490 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:RINE
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


RINE е количка која е решение за секој зафатен родител!
Оваа количка е наменета за деца од 6 месеци до 22 кг - ќе служи за деца до околу 4 години. Благодарение на добро дизајнираните решенија, RINE ќе ја олесни секоја прошетка со вашето бебе. Има потпирач за грб, прилагодлив потпирач за нозе и можност за преклопување на количката со една рака. Кога е преклопена, количката стои сама. RINE е количка совршена за сите временски услови: има водоотпорна тенда со UPF50+ филтер и дополнителна настрешница.
Има целосна апсорпција на удари на 4 тркала, благодарение на што ќе работи и при градска прошетка и возење по патека во паркот.

Количките RINE имаат суспензија со 4 тркала. Количката може да се справи со градскиот тротоар, а исто така работи добро на чакал и парковски патеки. Тркалата се направени од лесна пена отпорна на дупчење - не треба да ги надувате. Предните тркала се ротираат за 360 степени и може да се фиксираат.

Количката RINE ќе се користи во текот на целото времетраење на прошетката. Има пространо седиште и потпирач за грб кој може да се прилагоди во лежечка положба. Потпирачот за нозе може да се намести до 4 позиции.Количката ќе биде тивок родителски асистент до околу 4 години.

Можете лесно да го преклопите RINE со едната рака за да го ставите во багажникот на вашиот автомобил или да го оставите во вашиот стан. Количката стои сама по превиткување.

Едноставното прилагодување на потпирачот за грб во положбата за лежење и прилагодувањето на потпирачот за нозе ќе ви овозможат да создадете пријатен простор за вашето дете да спие на отворено за неколку секунди.

Можете лесно да ја продолжите водоотпорната тенда за да му обезбедите повеќе сенка на вашето дете. Има дополнителна настрешница за сончање и UPF50+ филтер - го штити бебето од штетните УВ зраци. Во кабината има прозорец за контакт со детето.

Големо, удобно седиште
Седиштето на количката е широко и удобно. Обезбедува удобност и на помалите и на постарите деца.
Силна челична рамка

Тркалата се направени од пена отпорна на пробивање
Количката е изработена од полиестер што брзо се суши

Возраст/тежина/висина на детето: од 6 месеци до 22 кг
Тежина на производот: 9,6 кг
Димензии на производот: Преклопен: 88x56x322 cm
Расклопен: 115 x 90 x 56 cm
Предни тркала: 15,5 см
Задни тркала: 24,5 см

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

ОГРАДИЦА ELO

1.590 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ FAWN 0-6M

1.690 ден.
-29%

Количка - MILEY black

3.900 ден. 5.500 ден.
-15%

BULUT креветче за бебе 130/80cm

15.990 ден. 18.900 ден.

Kinderkraft количка - ASKOY grey

8.980 ден.

ГНЕЗДО FAWN

3.690 ден.
-22%

Liberta трицикл RACER (2 in 1) grey

4.290 ден. 5.500 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ ELO 6-18M

1.790 ден.

Kiderkraft количка - INDY2 cozy grey

8.690 ден.