Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Количка - Liberta LENA (3 in 1)

9.980 ден.
13.900 ден.
  • Производител: LIBERTA
  • Шифра:LENA
  • Достапност:На залиха
Пространа количка, дизајнирана со модерни технологии за високи перформанси, составена од спортско седиште кое се претвора во корпа и транспортер, со што е идеална за прошетки од првиот ден на раѓање. Модерниот стил е комбиниран со квалитетни и разноврсни материјали. Прошетките на свеж воздух се добри за новороденчињата, а климатските услови не треба да бидат грижи за родителите кога се придружувани од Liberta LENA. Рамката на количката е лесна и се преклопува како книга, за да зазема што е можно помалку простор, а вградените амортизери го олеснуваат патувањето по нерамни патишта. Целосните гумени тркала ја апсорбираат енергијата од нерамните патишта, зголемувајќи ја удобноста на бебето за време на прошетките.
Карактеристики на спортското седиште/корпата за бебе:
- Сите компоненти може да се инсталираат/деинсталираат многу брзо на/од рамката;
- За новороденчиња (0-6 месеци) се препорачува да се користи корпата, а по 6-месечна возраст, количката може да се трансформира во спортско седиште со помош на каишите;
- Рамка од алуминиумска легура;
- Лесен механизам за преклопување, тип на книга;
- Спортското седиште може да се користи во двата правци на движење и е опремено со сигурносни појаси со 5 точки;
- Рачка за држење што се прилагодува по висина, покриена со еко-кожа за зголемена удобност;
- Голема кошница за пазарење, која може да се користи и за предметите на бебето;
- Рамка опремена со амортизери, за груб терен;
- Предни тркала со дијаметар од 18 cm, изработени од EVA материјал, и кои можат да се фиксираат или да се вртат, со помош на копчето поставено на рамката;
- Задни тркала со дијаметар од 30,5 цм, изработени од полна гума, и опремени со централна сопирачка, пренесена преку кабел;
- Трансфомирачко седиште со опција за подесување на наслонот;
- Реверзибилно седиште;
- Корпата е особено наменета за новороденчиња (од раѓање и до максимум 9 кг);
- Прилагодливи по висина, сигурносни појаси со 5 точки, со заштита на рамената;
- Опремени со голема тенда и прекривка за студената сезона.
Карактеристики на транспортерот:
- Удобен, лесен за монтирање на рамот од количката или во автомобил;
- Прилагодлива тенда;
- Прекривка за нозе за студената сезона;
- Прилагодлива рачка, која се користи за транспорт;
- Капак за перење;
- Опремен со мека потпора за грбот и главата;
- Опремен со сигурносни појаси од 5 точки;
- Вклучува адаптери за монтирање на рамката на количката.

Седиште прилагодливо и реверзибилно Рачка на рачка прилагодлива со повеќе висина Универзалните предни тркала се опремени со функција за апсорпција на удари Потпирачот за грб може да се прилагоди на 5 различни режими, седење/лежење/спиење Три точки прилагодливи целосна крошна Со голема кошница за пазарење EN1888:2008 Европски сертификат за безбедност и квалитет Предни тркала: 2*18cm EVA Задни тркала: 2*30.5cm Полна гума Димензии на пакет: 50*29*88cm
Димензии на количката: висина 105cm, ширина 63cm, должина 78cm.
Димензии на транспортер: висина (со крената рачка) 57cm, ширина 40cm.
Димензии на корпа: должина 80cm, ширина 40cm.
Материјал на рамката: Алуминиум Реверзибилна единица за седиште. Потпирачот за рака и корпата за спиење може да се откачат, Лесно се преклопува и менува во помало пакување. Безбедна, удобна, грациозна, пренослива Погодна за бебе од раѓање до 3 години. Мала тежина: 11 kg. Соодветна до 22 kg (4 години) Задната шипка и предниот потпирач за раце се PU кожа

Во комплетот се вклучени:

Рамка со 4 тркала
Спортско седиште кое се трансформира во корпа/колевка за бебе
Транспортер кој може да се монтира на рамката од количката или во автомобил
Адаптери за монтирање на транспортерот на рамката од количката
Зимски навлаки за седиштето и транспортерот
Торба за мајката која може да се прикачи на рамот од количката
Мрежа за заштита од инсекти
Држач за чаша/шише кој може да се монтира на рамката од количката

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново