Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Количка - Liberta NICO (3 in 1)

8.980 ден.
13.900 ден.
  • Производител: LIBERTA
  • Шифра:NICO
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Пространа количка, дизајнирана со модерни технологии за високи перформанси, составена од спортско седиште кое се претвора во корпа и транспортер, со што е идеална за прошетки од првиот ден на раѓање. Модерниот стил е комбиниран со квалитетни и разноврсни материјали. Прошетките на свеж воздух се добри за новороденчињата, а климатските услови не треба да бидат грижи за родителите кога се придружувани од Liberta NICO. Рамката на количката е лесна и се преклопува како книга, за да зазема што е можно помалку простор, а вградените амортизери го олеснуваат патувањето по нерамни патишта. Целосните гумени тркала ја апсорбираат енергијата од нерамните патишта, зголемувајќи ја удобноста на бебето за време на прошетките.

Карактеристики на спортското седиште/корпата за бебе:
- Сите компоненти може да се инсталираат/деинсталираат многу брзо на/од рамката;
- За новороденчиња (0-6 месеци) се препорачува да се користи корпата, а по 6-месечна возраст, количката може да се трансформира во спортско седиште со помош на каишите;
- рамка од алуминиумска легура;
- Лесен механизам за преклопување, тип на книга;
- Спортското седиште може да се користи во двата правци на движење и е опремено со сигурносни појаси со 5 точки;
- Рачка за држење што се прилагодува по висина, покриена со еко-кожа за зголемена удобност;
- Голема кошница за пазарење, која може да се користи и за предметите на бебето;
- Рамка опремена со амортизери, за груб терен;
- Предни тркала со дијаметар од 18 cm, изработени EVA материјал, и кои можат да се фиксираат или да се вртат, со помош на копчето поставено на рамката;
- Задни тркала со дијаметар од 28,5 цм, изработени од полна гума, и опремени со централна сопирачка, пренесена преку кабел;
- Трансфомирачко седиште со опција за подесување на наслонот;
- Реверзибилно седиште;
- Корпата е особено наменета за новороденчиња (од раѓање и до максимум 9 кг);
- Прилагодливи по висина, сигурносни појаси со 5 точки, со заштита на рамената;
- Опремени со голема тенда и прекривка за студената сезона.

Карактеристики на транспортерот:
- Удобен, лесен за монтирање на рамот од количката или во автомобил;
- Прилагодлива тенда;
- Прекривка за нозе за студената сезона;
- Прилагодлива рачка, која се користи за транспорт;
- Капак за перење;
- Опремен со мека потпора за грбот и главата;
- Опремен со сигурносни појаси од 5 точки;
- Вклучува адаптери за монтирање на рамката на количката.

Во комплетот се вклучени:

Рамка со 4 тркала
Спортско седиште кое се трансформира во корпа/колевка за бебе
Транспортер кој може да се монтира на рамката од количката или во автомобил
Адаптери за монтирање на транспортерот на рамката од количката
Зимски навлаки за седиштето и транспортерот
Торба за мајката која може да се прикачи на рамот од количката
Мрежа за заштита од инсекти
Држач за чаша/шише кој може да се монтира на рамката од количката

Седиште прилагодливо и реверзибилно;
Рачка прилагодлива со повеќе висина;
Универзалните предни тркала се опремени со функција за апсорпција на шок;
Потпирачот за грб може да се прилагоди на 5 различни режими, седи/лежи/спие; 
Прилагодлива целосна крошна со три точк
Со голема кошница за купување
Европски сертификат за безбедност и квалитет EN1888:2008
Димензии на пакувањето: 50*23*83cm
Димензии на количката: висина 109cm, ширина 57cm, должина 78cm.
Димензии на транспортер: висина (со крената рачка) 57cm, ширина 40cm.
Димензии на корпа: должина 80cm, ширина 40cm.
Соодветна до 22 kg (4 години)
Тежина на количката: 11.5 kg.

Сликите презентирани на веб-страницата се направени во професионално студио, така што нијансата на бојата на производите може да биде различна во зависност од осветленоста околу производот. Исто така, во зависност од поставките на секој уред (телефон, лаптоп, компјутер) што ја прикажува страницата, бојата на производот може да се разликува.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-35%

Количка - Liberta LENA (3 in 1) gold

8.980 ден. 13.900 ден.
-17%

Автомобил на акумулатор - UTV-2 SEAT red

11.980 ден. 14.490 ден.
-22%

Bebetto Magnum Light Pro (2 in 1)

24.980 ден. 32.000 ден.
-22%

Liberta трицикл RACER (2 in 1) grey

4.290 ден. 5.500 ден.
-21%

LA MAMA - NANE Количка за бебе black

5.490 ден. 6.980 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ FLOCK

1.490 ден.