Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle Siesta транспортно креветче со две нивоа (pink)

4.980 ден.
6.500 ден.
  • Шифра:17745
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Транспортното креветче Coccolle Siesta е дизајнирано за бебиња со возраст од раѓање до 4 години.

Специјално е дизајнирано да ги исполни сите неопходни безбедносни стандарди и комфорт кој му е потребен на вашето дете, внатре во домот и за време на патувања. За зголемена стабилност, конструкцијата е изработена од лесна метална легура.
За дополнително зголемување на безбедноста, тркалата на креветот се опремени со сопирачки. Склопливото креветче Coccolle Siesta е опремено со прозоче со патент со што се ограничува движењето на детето внатре во креветот кога го оставате само. Дополнително, креветот може да се користи како игрална за поголеми деца. Креветот се складира во специјална торба која зафаќа многу малку простор и ја собира во секој автомобил.

Карактеристики:

- Максимално оптоварување: 18kg.
- 2 нивоа, прилагодување според возраста на детето.
- Тркалца за полесно маневрирање низ просторот
- Опремено со подлога за пресоблекување која се фискира на врвот од страниците (опремена со сигурнсен појас)
- Во комплетот е вклучен обрач со три вида на играчки кои се монитраат на врвот од страниците и ќе го привлечат вниманието на вашето бебе.
- Опремено е со специјално прозорче со патент со што се овозможува движење на детето во и надвор од креветот.
- Две мрежести страни за постојано да може да го гледате детето.
- Во комплетот е вклучена душек подлога.
- Супер квалитетни материјали исклучително лесни за одржување
- Торба за транспорт која ќе ви овозможи да го понесете Siesta креветот на сите ваши патувања.

Димензии: 125/65/75cm.
Димензии склопено: 75/21/20cm.
Тежина на кревето: 9.8kg.
Максимално оптоварување: 15kg.
Соодветно за користење до 4 години.

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

Qplay баланс велосипед FEDURO black

3.980 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ ELO

1.490 ден.

СЕТ ПОСТЕЛНИНА ELO

1.790 ден.
-22%

Bebetto Magnum Light Pro (2 in 1)

24.980 ден. 32.000 ден.
-20%

Bebetto Magnum Light Pro (3in 1)

31.980 ден. 39.900 ден.
-18%

Coccolle трицикл ALEGRA (3 in 1) chili pepper

6.980 ден. 8.500 ден.
-19%

Coccolle LIBRA носилка за бебе (2 in 1) grey

2.190 ден. 2.700 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ FAWN

1.490 ден.