Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft транспортно креветче SOFI 4во1

13.490 ден.
Потребни наградни поени: 10980
  • Шифра:SOFI
  • Наградни поени:275
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

 

Преносното креветче 4во1 Kinderkraft SOFI е дизајнирано со цел со своите функции да ги следи потребите на родителите и децата од раѓање до 3 години. 


Можете да го користете како:

бебешко креветче во домот

преносно креветче за патување

корпа за бебе

оградица за играње


Мултифункционалното креветче Kinderkraft Sofi има меко душече со навлака од памук и може да се постави на две нивоа.  Навлаката може да се извади и пере во машина на 30 степени.

Повисокото ниво е предвидено за помали деца кои сеуште неможат самостојно да се подигаат. Во тој случај долниот дел од преносното креветче под душекот може да послужи како практичен дел за складирање на детска опрема, бебе козметика или 
играчки кои ќе ви бидат на дофат кога вашето дете ќе ги посака. 

На конструкцијата се наоѓаат и додатоци за лулање кои креветот брзо го претвараат во лулашка која ќе им помогне на вашите малечки побрзо да заспијат. 

Кога вашите деца ќе пораснат, душекот може да се спушти на пониското ниво.

 

Kinderkraft SOFI транспортно креветче 4во1 има функција и за оградичка за играње. Мрежестите страници му пружаат на бебето конткат со околината, а и родителите во секој момент ќе можат да видат што прави нивното дете. Долната мрежеста страница по потреба може да се откопча и да им овозможи на малечките да излезат од оградичката кога и да посакаат. Ногарките на транспортното креветче имаат гумени облоги кои ги одвојуваат од директен контакт со подот и го штитат од оштетување. 

И патувањеата ќе станат безгрижни. Kinderkraft SOFI е едноставен за користење и има се што е потребно за максимална удобност на вашите малечки за време на користењето. Практичното и брзо склопување додатно ќе допринесе за можноста креветот да го преместете брзо и едноставно кога и да посакате. 
 

Стабилната и цврста конструкција е изработена од алуминиум. Деталите и модерниот дизајн одлично ќе се вклопат со останатиот мебел. 
 

Карактеристики:

 
Мултифункционалното креветче 4 во 1 може да послужи како: креветче, транспортно креветче, корпа и оградица за играње. 

Едноставно склопување и монтирање

Подеусвање на висината на душекот на две нивоа

Опција за отварање на мрежестата страница

Памучна навлака на душекот

Алуминиумска конструкција

Торба за носење

Вршиме достава до дома.
Нарачки на тел: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

начин на монтирање:

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-8%

Kinderkraft баланс велосипед RAPID blue breeze

5.980 ден. 6.500 ден.
-18%

Coccolle трицикл ALEGRA (3 in 1) chili pepper

6.980 ден. 8.500 ден.
-22%

Liberta трицикл RACER (2 in 1) grey

4.290 ден. 5.500 ден.
-10%

Bebetto Rainbow

17.980 ден. 19.980 ден.
-15%

BULUT креветче за бебе 130/80cm

15.990 ден. 18.900 ден.

ГНЕЗДО ELO

3.690 ден.
-20%

KIDDY седиште EVOLUTION PRO lizard green 0-13kg

5.990 ден. 7.490 ден.
-23%

DOLCE MONTESSORI Детско креветче 190x90cm

19.900 ден. 25.900 ден.

QPLAY тротинет за деца SEMA beige

3.980 ден.