Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft преносно креветче MOVI pink

8.490 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:MOVI
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

KINDERKRAFT ПАТНИЧКО КРЕВЕТЧЕ MOVI 


Играњето заедно и со родителот овозможува да изградите врска со детето. Тие моменти создаваат убави спомени кои засекогаш ќе останат во вашето сеќавање. Сепак, да имаш дете постојано со тебе е доста тешко со толку многу опасности наоколу. Се што треба да направите е да купите производ кој ќе зафаќа два пати помалку простор, а во исто време ќе му обезбеди на вашето дете безбеден простор за игра. Ова е Kinderkraft Travel Cot MOVI Grey/Woden. Заедно со MOVI, ќе можете да уживате во играњето заедно дома и за време на патувањата, без да се грижите за дополнително креветче, простор за багаж или мобилност.


MOVI ќе ви служи како независно бебешко креветче и игралиште. Системот на едноставно и брзо преклопување и лесната конструкција овозможуваат лесен транспорт, така што лесно можете да го носите со себе на одмор. Тоа е практично креветче – долниот дел може да се постави на 2 нивоа, па може да одговара и на новороденчињата. Поставувањето на највисоко ниво, исто така, ќе му овозможи на грбот на родителот да се одмори - многу поудобно е да се остави настрана бебето, кое сè уште не може да ја промени својата/нејзината лежечка положба. Благодарение на дополнителен излез, креветчето MOVI може да се користи и како игралиште. Бебето ќе може слободно да го остави, се разбира под будното око на родителот. MOVI може да стане преносливо, безбедно игралиште за вашето дете!


Можноста за поставување мек душек на две нивоа и неговите заоблени агли, исечени со мек и лесен материјал што се чисти, го прават MOVI безбедно креветче што можете да го користите и дома и надвор. Има тенка структура, благодарение на што изгледа многу лесно. Ако сакате да патувате, отсега патувањата со вашето бебе ќе ви бидат уште попријатни! Или можеби само барате креветче кое ќе изгледа убаво во вашиот дом? MOVI ќе работи и во двата случаи.


Функционалност:

креветчето MOVI 2-во-1 може да се користи како бебешко креветче и игралиште. Благодарение на лесното преклопување, можете без напор да го носите со себе на патување.

Посебен влез – благодарение на него, постарото дете ќе може слободно да го напушти игралиштето додека игра. Влезот лесно се прицврстува доколку не сакате вашето дете да го напушти своето игралиште.

2 висински позиции на душекот – повисоката позиција е наменета за бебиња кои сè уште не можат да ја сменат положбата на лежење. Благодарение на него, полесно е да го ставите вашето бебе во креветчето. Поставете ја најниската положба кога вашето малечко ќе почне да се подготвува да ја смени положбата на лежење.

Универзален стил – благодарение на прекрасниот дизајн креветчето MOVI е погодно за повеќето ентериери.

Функционалност – MOVI може да се користи и дома и на тераса (под покрив). Лесен е, па можете лесно да го носите.


Погодност:

Лесно се преклопува – MOVI има едноставен и брз систем на преклопување. Само треба да ги притиснете копчињата од страните на креветчето за да го преклопите – за кратко време! И благодарение на фактот дека MOVI е лесен, можете лесно да го носите со себе на патување.

Лесна конструкција – овозможува креветчето лесно да се преместува од место до место. Малата тежина го олеснува и транспортот на креветчето. Дали сакате да го преместите од дневната соба во спалната соба? Или можеби го извади на тераса? Можете да го направите тоа без напор!

Лесно се чисти – MOVI е направен од мек и лесен материјал за чистење. Само избришете го со влажен сунѓер, а потоа со сува крпа. Дополнителната пена на долната страна исто така лесно се чисти.

Душек – бебешкото креветче MOVI доаѓа со душек со соодветна големина.

Торба за носење – MOVI е лесен и подвижен, а благодарение на приложената торбичка можете лесно да ја носите со себе на одмор.


Безбедност:

Заоблени агли – тие се обработени со мек материјал кој е пријатен на допир. Благодарение на ова решение, тие добро го штитат детето додека си игра во игралиштето.

Мрежа од секоја страна - благодарение на неа, родителите можат дискретно да го набљудуваат своето бебе. Тие се меки и ви овозможуваат да внимавате на вашето дете додека играте во игралиштето.

Тока на дното – горното ниво на душекот е дополнително прицврстено со тока. Благодарение на сите тие безбедносни мерки, малото дете е безбедно додека спие, а креветчето е стабилно во секоја положба.

Систем за еластичност – MOVI има специјални еластики кои ви овозможуваат да ги сокриете лабавите ремени. Благодарение на ова, не постои ризик дека детето ќе може да ги достигне.

Детско креветче MOVI го исполнува стандардот EN 716 за бебешки креветчиња и стандардот EN 12227:2010 за детски игралишта.


Материјали:

Рамка: челик

Нозе: алуминиум

Душек: 24 kg/m3 пена, ПЕ даска

Навлака за душек: памук


Димензии:

должина (без ногарки) 93.5cm

ширина (без ногарки) 55.5cm

висина 67.5cm


Нозе:

Растојание на нозете / ширина: 84.5cm

Растојание на нозете / должина: 121.5cm


Внатрешна висина:

Внатрешна висина со душек на најниско ниво: 61cm

Внатрешна висина со душек на повисоко ниво: 31.5cm


Душек:

ширина 54/92/2cm

должина 68/27cm


Тежина: 5kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-20%

Liberta седиште SIRIUS 0-36kg black

5.980 ден. 7.500 ден.
-25%

Хранилка Liberta MIA tirquoise panda

3.980 ден. 5.290 ден.

Kiderkraft количка - INDY2 cozy grey

8.690 ден.
-23%

Дигитален Видеофон - SAFENESS Lorelli

4.980 ден. 6.500 ден.
-25%

Хранилка Liberta MIA beige animals

3.980 ден. 5.290 ден.
-11%

Количка Coccolle Ravello 3 in 1 moonlit grey

11.980 ден. 13.500 ден.