Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

RADEK X white креветче за бебе

7.490 ден.
9.000 ден.
  • Производител: KLUPS
  • Шифра:RADEK X
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Бебешкото креветче RADEK X е изработено од внимателно одбрано борово дрво од шумите во Полска. (Произведено во Европска Унија.)


Целата структура на детското креветче е зајакната со специјална обработка на висококвалитетно борово дрво, а долниот дел е особено зајакнат како елемент кој е најмногу изложен на товар.


 


Бебешкото креветче RADEK X има можност лесно да ја прилагоди висината на положбата на три нивоа. Изберете соодветна висина во зависност од возраста и потребите на вашето бебе.


Првото (највисоко ниво) е наменето за возраст до 6 месеци


Второто (средно ниво) е наменето за возраст од 6 месеци до една година


Третото (најниско ниво) е наменето за возраст од една година


 


Креветчето RADEK X е практично и за постаро дете. Доколку сакате вашето дете самостојно да излезе од креветчето (трето висинско ниво), доволно е да ги отстраните трите огради од страната. На тој начин детето може да се провлече и да излезе.


3 огради кога мама не е таму за да излезе самостојно без да скока, обично трето ниво.


Методот на монтирање е лесен и не одзема многу време.


 


Внатрешни димензии: 120x60 cm


Надворешни димензии: 125x66x85 cm


Можност за отстранување на три дрвени огради


 


Едноставно и брзо склопување.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

Изотерм ранец Qplay Kindy Girafe

1.490 ден.
-15%

Автомобил на акумулатор - HUMMER-2 SEAT black

16.980 ден. 19.980 ден.
-20%

Автомобил на акумулатор - JEEP-2 SEAT white

9.980 ден. 12.490 ден.

QPLAY тротинет за деца SEMA pink

3.980 ден.
-8%

Kinderkraft баланс велосипед RAPID blue breeze

5.980 ден. 6.500 ден.
-19%

QPlay трицикл NOVA (4 in 1) niello blue

7.980 ден. 9.900 ден.
-15%

Kinderkraft седиште XPAND2 I-SIZE 100-150cm 9-36 kg isofix

7.210 ден. 8.490 ден.