Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Baby Tiger хранилка 2 in 1 TINI grey

3.980 ден.
5.500 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:TINI
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


TINI 2 во 1


Солчето за хранење е неопходен пелемент за секое домаќинство со дете. ТINI е

стабилна и безбедна столица за хранење што расте со вашето дете.

Отстранливата потпора лесно се чисти. Удобно седиште, од вештачка кожа, обезбедува удобност на детето. Минималистичкиот скандинавски дизајн

совршено се вклопува во модерните ентериери. Благодарение на TINI, вашето малечко

може да јаде со целото семејство на масата.


Карактеристики:


- 2 во 1 фидер и стол за постаро дете

- од моментот кога детето може да седи самостојно, до 5 години

- стилски дизајн

- удобно седиште со зашиена влошка од вештачка кожа

- отстранлив послужавник

- потпирач за нозе

- Безбедносен појас со 5 точки

- стабилни букови нозе

- анти-лизгачки влошки на стапалата,

- робустен и безбеден дизајн

- максимално оптоварување 20 kgСедиште кое расте со бебето

Во почетокот служи како столче за хранење бебиња. Кога вашето дете

расте, можете лесно да ги отстраните ногарките и потпирачот за нозе за да  се претвори во стол за постаро дете.


Стабилна структура

Исклучително робусната и лесна пластична структура го олеснува движењето на TINI.

Анти-лизгачките подлошки гарантираат стабилност, спречувајќи

гребнатини на подот.


Задолжително обезбедување

Безбедносните појаси со 5 точки ја обезбедуваат безбедноста на вашето дете, спречувајќи

нивното паѓање од седиштата. Кога бебето расте, ова може да се отстраниЛесно за чистење

Отстранлив додаток од вештачка кожа лесно се чисти. Ако е

валкано, само треба да се избрише со мека крпа. Се чисти

едноставно!

Одвојувачкиот послужавник го прави хранењето на вашето малечко поудобно. Кога веќе не

потребно, можете брзо да го ставите настрана. Ако се извалка, измијте го садот со

вода.


Модерен дизајн

Минималистичките и пастелни бои во комбинација со дрвени елементи

совршено се вклопуваат во модерен ентериер и го комплетираат декорот на вашиот дом.


Спецификации:

• Марка: Baby Tiger

• Структура: пластика

• Материјали: постава од вештачка кожа, ногарки: бука

• Возраст на детето: од моментот кога детето може да седи без помош, до 5

година

• Тежина на детето: до 20 kg

• Тежина на производот: 5,5 kg

• Димензии: висина: 87 cm, ширина: 51 cm, должина: 55 cm

• Производот е тестиран и одобрен во согласност со европските безбедносни стандарди

стандард EN 14988

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново

ГНЕЗДО FAWN

3.690 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ ELO 6-18M

1.790 ден.

Bebetto Flavio Premium Class 3 in 1

43.900 ден.
-28%

Baby Tiger хранилка 2 in 1 TINI grey

3.980 ден. 5.500 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ FAWN 6-18M

1.790 ден.

ГНЕЗДО ELO

3.690 ден.
-12%

Автомобил на акумулатор - JEEP-2 SEAT white

10.980 ден. 12.490 ден.
-11%

Количка Coccolle Ravello 3 in 1 moonlit grey

11.980 ден. 13.500 ден.