Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Хранилка Liberta MIA tirquoise panda

3.980 ден.
5.290 ден.
  • Производител: LIBERTA
  • Шифра:MIA
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Во согласност со EN14988:2006 + A1:2012
Наслонот може да се постави во 3 позиции.
Потпирач за нозе.
Послужавникот може да се прилагоди во 3 позиции и содржи 2 послужавника со држач за чаша.
Цврста преграда штитник помеѓу нозете и безбедносен појас во 5 точки.
Послужавникот може да се прикачи на задниот дел од хранилката.
Голем послужавник за храна кој може да се одстрани и да се постави хранилката на вашата трпезариска маса, со што ќе овозможите вашето дете да ве придружува за време на оброците.
Седиштето може да се постави во 6 позиции по висина
Многу лесно може да се трансформира во удобно ниско столче.
Се склопува исклучително лесно со помош на 2 копчиња од двете страни.
Задните тркалца со кочници гарантираат безбедност.
Навлаката може да се одстрани и да се пере одделно.
Склопена зафаќа многу мал простор.
Пакувањето овозможува заштеда напростор за 48% споредено со обичните столчиња за хранење.


Практично, отстранливо ПВЦ обложено седиште,

Висинско прилагодливо седиште со 6 позиции, за да можете лесно да го храните бебето,

2 делен отстранлив послужавник со 3 позиции за секоја фаза од растот на бебето,

Лежечка положба во 3 позиции.

Заштитна лента во 5 позиции

Сертигикат EN 14988


Тежина и големина

Склопена големина: В: 103см Ш: 59см Д: 85см

Преклопена Големина: В: 94см Ш: 54см Д: 40см

Димензии: В: 66см Ш: 27,5см Д: 5105см


Други информации

Највисока положба на седиштето: 65 см

Најниска положба на седиштето: 43 см

Највисока позиција на фиоката: 87 см

Најниска позиција на фиоката: 65cm


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-15%

Мотор на акумулатор - VESPA PX150 Licensed Motorcycle white

8.490 ден. 9.980 ден.
-22%

Bebetto Magnum Light Pro (2 in 1)

24.980 ден. 32.000 ден.
-11%

Автомобил на акумулатор - PORSCHE pink

11.980 ден. 13.490 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ FAWN

1.490 ден.

Qplay баланс велосипед TRAINER red

3.490 ден.

ОГРАДИЦА ELO

1.590 ден.
-21%

LA MAMA - NANE Количка за бебе green

5.490 ден. 6.980 ден.