Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft LUNKY XL креветче за бебе

11.680 ден.
12.980 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:LUNKY XL
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


2 во 1 - креветче и кауч

Од раѓање до 5 години

3 нивоа на висина на душекот

Елегантно борово дрво

Димензии: 140cmx75,4cm


LUNKY XL - голем детски кревет и софа во едно

Запознајте го LUNKY XL - дрвен бебешки кревет 2 во 1 кој ќе му служи на вашето дете од раѓање до 5 години!

Висината на душекот може да се прилагоди на едно од трите достапни нивоа, приспособувајќи го LUNKY XL на развојот на вашето дете.


Горното ниво е за доенчиња, а долниот е за деца кои се вртат и стануваат. И кога детето ќе порасне, доволно е да ја расклопите едната страна и да поставите заштитна ограда, создавајќи голем кревет.

Класичниот, скандинавски дизајн прави LUNKY XL да се вклопи во секој ентериер, а поголемите димензии ќе ви овозможат да купите безвременско парче мебел со години!


Креветче и кауч во едно

LUNKY XL е дрвен кревет за бебиња, наменет за деца од раѓање до 5 години.

Можете лесно да ја промените подолгата страна во заштитна шина, претворајќи го креветчето во стилски тросед.


3 висини на душек

Дното на креветчето може да се постави на 3 висини. Благодарение на ова, можете да го прилагодите LUNKY XL на потребите на детето.

Високата позиција е за новороденчиња, додека долната е за постарите деца.


Безбедно и удобно

Креветот е стабилен и секој елемент е префинет. Благодарение на ова, на бебето ќе му биде удобно од првите денови од животот. За безбедност, рабовите на LUNKY XL се заоблени, а целата работа е обоена со нетоксични бои на база на вода.


Дрвени нозе

LUNKY XL има тенок, уреден дизајн благодарение на неговите дрвени ногарки. Тие ја зголемуваат стабилноста на мебелот, а исто така го олеснуваат чистењето под него. Запомнете - чиста околина, мирен сон на детето!


Дрвени попречни шипки

Решетките се направени од природно, нелакирано борово дрво.

Тие ја зголемуваат безбедноста на детето и им овозможуваат на родителите да внимаваат на нивното бебе.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново

-23%

Дигитален Видеофон - SAFENESS Lorelli

4.980 ден. 6.500 ден.

БАЊАРКА FAWN

1.290 ден.
-15%

Автомобил на акумулатор - HUMMER-2 SEAT black

16.980 ден. 19.980 ден.
-7%

Coccolle лулашка - FREYA blue

6.980 ден. 7.490 ден.

Kiderkraft количка - RINE moonlight grey

10.490 ден.
-25%

Хранилка Liberta MIA tirquoise panda

3.980 ден. 5.290 ден.
-20%

Liberta седиште SIRIUS 0-36kg black

5.980 ден. 7.500 ден.

Bebetto Flavio Premium Class 2 in 1

36.900 ден.