Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle GEMINI носилка за бебе (2 in 1) black

2.190 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:GEMINI
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Coccolle Gemini е ергономска, мултифункционална носилка за бебиња 2 во 1, која може да се користи од раѓање (минимум 3,5 кг) и до тежина од 15 кг, наменета за деца на возраст од 0 до 3 години. Ергономскиот носач за бебиња Coccolle Gemini е опремен со сунѓерска потпора одзади, со цел да се заштити 'рбетниот столб на бебето, а отворите за рацете и стапалата обезбедуваат слободно движење на екстремитетите. Високата, удобна јака ја одржува главата на бебето и ја штити од неконтролирани пресврти. Мрежестиот материјал го олеснува правилниот проток на воздух. Носачот за бебиња е опремен со качулка што може да се одвои, која го штити бебето при прошетки. Нуди и преден џеб. Поради посебната градба на носачот, бебето може да седи во положба на жаба, позиција која помага за правилен развој на грбот и колковите. Кога станува збор за удобноста на родителите, носачот за бебиња е опремен со сигурносни појаси, ремени и удобни токи, обложени со сунѓер. GEMINI поседува едноставен и практичен систем кој ви овозможува брзо и лесно да го ставите бебето внатре.
Бебето може да се држи и свртено кон родителот додека не може да ја издржи сопствената тежина на главата, а потоа свртено кон надвор. Широките и добро обложени ремени ја намалуваат тежината на задниот дел. Подлога од сунѓер ги штити 'рбетниот столб и главата на бебето, не дозволувајќи му да се лула.
Носачот за бебиња Coccole Gemini е направен според европските безбедносни стандарди (EN 13209-2:2015). Според тие европски стандарди, носачите за бебиња се изложени на неколку тестови кои тврдат дека нивната усогласеност се користи уште од рана возраст. Ткаенините кои се користат во процесот на производство поседуваат хигиенски сертификати, ги потврдуваат висококвалитетните ткаенини и се безбедни за здравјето на детето.

Карактеристики:
- Прилагодлив во 2 позиции, истовремено заштитувајќи го бебето од сонце, ветер, студ, снег или слаб дожд;
- Џебот со патент може да биде корисен за складирање на јаката кога не се користи;
- Прилагодлив појас за половината (помеѓу 75 cm и 125 cm)

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-23%

Дигитален Видеофон - SAFENESS Lorelli

4.980 ден. 6.500 ден.

QPLAY тротинет за деца SEMA pink

3.980 ден.
-22%

Liberta трицикл RACER (2 in 1) grey

4.290 ден. 5.500 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ MR.SHELDON

1.490 ден.

Bebetto Flavio Premium Class 2 in 1

36.900 ден.

ОГРАДИЦА FAWN

1.590 ден.
-10%

Kiderkraft количка - INDY2 cozy grey

7.800 ден. 8.690 ден.
-20%

Liberta седиште APOLO 9-36kg black

3.980 ден. 4.980 ден.