Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX red

17.980 ден.
  • Шифра:MYWAY
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Детското седиште Kinderkraft MYWAY овозможува превоз на вашето дете во најсигурната положба - спротивно од правецот на возење до 18 kg, или во правец на движете на автомобилот до 36 kg. 

Седиштето е опремено со внатрешни сигурносни појаси во 5 точки на врзување благодарение на кои детето може безебедно и сигурно да патува.


Меките облоги на делот за рамењата пружаат додатна удобност и спречуваат лизгање.


Високите странични штитници додатно ги обезбедуваат главата и вратот на детето.

Седиштето е поставено на стабилна база со што се зголемува сигурноста на детето од евентуален удар.

Kinderkraft MYWAY седиштето е поврзано со база. Системот на индикатори обезбедува правилна монтажа на isofix механизмот и механизмот за затегнување TOP TETHER. Водачот за инсталирање на самотот седиште го олеснува монтирањето на седиштето во автомобилот.


Kinderkraft MYWAY поседува три додатни подлоги за најмалите патници благодарение на кои можете да го прилагодите седиштето според висината на детето. Наслонот за глава се прилагодува се една рака според потребите на детето. 


Удобното, пространо седиште и додатните подлоги се изработени од внимателно избрани материјали кои се тестирани во склад со сите неопходни стандарди. 


Навлаката на седиштето може да се извади за перење.

Предвидено е за користење од 0-36kg

Димензии на седиштето: Ширина 32cm, Висина 55-70 cm, Длабочина 60cm.

Тежина на седиштето: 12,5 kg

Регулација на висината на наслонот од седечка до целосно лежечка положба.


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-22%

Liberta трицикл RACER (2 in 1) purple

4.290 ден. 5.500 ден.

БАЊАРКА FAWN

1.290 ден.

Изотерм ранец Qplay Kindy Elephant

1.490 ден.
-28%

Baby Tiger хранилка 2 in 1 TINI grey

3.980 ден. 5.500 ден.
-11%

Количка Coccolle Ravello 3 in 1 diamond black

11.980 ден. 13.500 ден.

Bebetto Flavio Premium Class 3 in 1

43.900 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ ELO 6-18M

1.790 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ ELO

1.490 ден.
-20%

Liberta седиште SIRIUS 0-36kg black

5.980 ден. 7.500 ден.