Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Liberta седиште APOLO 9-36kg green

3.980 ден.
4.980 ден.
  • Производител: LIBERTA
  • Шифра:APOLO
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Liberta APOLO е специјален производ благодарение на безбедноста и комфорот кој го нуди. Дополнителните меки подлоги, премиум опцијата за регулација на висината на држачот за глава, можноста за спуштање и целосно демонтирање на потпирачот за грб со што се добива бустер седиште за поголеми деца, го трансформираат едноставното седиште во заштитнички ангел! 


 


Со седиштето APOLO, возењето ќе биде пријатно. Тоа е одлична комбинација на елегантен дизајн, напреден безбедносен систем и функционалност. 


Најголем акцент на безбедноста на седиштето е на правилното прицврстување на детето и обезбедување соодветна поддршка, што во случај на судир го штити од можни повреди. 


Наменето за деца од 9 до 36 кг. 


Прилагодување на висината на потпирачот за глава, прилагодлива висина на лентите за рамо, дополнително намалување на перницата и потпирачот за глава.


Група I, II, III (од 6 месеци до 150 см во висина).


Тестирано според ECE R44 / 04 стандардот.


 


Карактеристики: 
• потпирач за главата прилагодлив на три висини


• сигурносен појас со пет точки


• странична заштита во пределот на главата и колковите


• потпирачот за грб е прилагодлив на висината на детето


• дополнителна подлога за бебе, отстранлива
Спецификација:
- препорачано за возраст од 6 месеци до 10 години


- димензии: 42/47/65cm


- внатрешни димезнии: 35/30/58cm


- максимално оптоварување: 36kg


- тежина на седиштето: 3.8kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

ГНЕЗДО ELO

3.690 ден.
-15%

Автомобил на акумулатор - HUMMER-2 SEAT black

16.980 ден. 19.980 ден.

БЕБЕШКА ПОСТЕЛНИНА ELO

1.790 ден.
-16%

Coccolle количка - ALLA greystone

4.980 ден. 5.900 ден.

ГНЕЗДО FAWN

3.690 ден.

БАЊАРКА ELO

1.290 ден.

СЕТ ПОСТЕЛНИНА MR.SHELDON

1.790 ден.

ОГРАДИЦА ELO

1.590 ден.
-11%

Количка Coccolle Ravello 3 in 1 diamond black

11.980 ден. 13.500 ден.