Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle TASY-GO Центар за активности (3 in 1) turquoise blue

5.590 ден.
6.500 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:TASYGO
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Бескрајна забава уште од самиот почеток!

Подарете му на вашето малечко незаборавни моменти со новиот центар за активности Coccolle Tasy-Go. Навистина мултифункционален производ, го држи малиот зафатен додека родителите треба да извршуваат итни активности што не дозволуваат да го држат бебето во раце. Tasy-Go ќе стане сигурен партнер во секој дом бидејќи расте со бебето и се претвора од центар за активности во маса, стол и простор за складирање на играчки.

Секоја задача станува полесна за родителот кога малото ќе биде сместено во центарот за активности Tasy-Go. Бебето ќе го забавуваат мноштво музички играчки, плишани играчки и плочата на дното која ја развива склоноста кон моторички активности. Покрај тоа, архивата со сензорни и забни играчки обезбедува дополнителна гаранција дека бебето нема да се досадува кога седи во центарот за активности.

Достапен во три живописни и позитивни бои, Tasy-Go се трансформира како што расте бебето. Првично, производот е центар за активности во кој детето игра со играчките пред и зад него, како и со оние на лакот. Подоцна, кога детето ќе почне да оди и да ги вежба првите чекори, ќе може да си игра со играчките на производот. Подоцна, кога плишаните и музичките играчки повеќе нема да го будат неговиот интерес, центарот за активности се претвора во маса и стол, така што малиот може да обои, да наслика или да моделира на новата мини-работна маса. Она што некогаш беше седиште, се претвора во прекрасна торба за играчки каде што можете да чувате неискористени играчки што ќе ви помогнат да ја одржите уредната соба на вашето дете.

Мултифункционален во вистинска смисла на зборот, центарот за активности Coccolle Tasy-Go е опремен со седиште кое ротира 360 степени и гарантира континуирана забава за малото: кога ќе му здодее од играчките пред него, ќе може да се сврти кон оние зад него. Аркадата со играчки е тематска и го запознава детето со прекрасниот свет на вселената. Висината на центарот за активности е прилагодлива во 3 позиции така што на малото ќе му се обезбеди ергономска и соодветна позиција за здрав развој. Штом детето веќе не игра во центарот, неговите компоненти брзо и неверојатно се претвораат во маса и стол, а авантурата продолжува во светот на боење книги, цртање блокови и пластелин!

Внимание: користете само по 6 месеци или кога малиот може да седи сам. Се користи како центар за активности, може да се користи до висина од приближно 77 см и 11 кг.


Главни карактеристики:

- Мултифункционален центар за активности, употреблив на 3 различни начини

- ротирачко седиште од 360 степени

- Прилагодлив во 3 позиции на висина

- Опремено со 2 комплети играчки (сензорни, ЛЕР, музички, заби) и интерактивна аркада

- Опремено со скокалница за развој на физичка активност

- Трансформатор во мини биро кое се состои од маса и стол

- Изработени од високо квалитетни материјали, тестирани и одобрени (вклучувајќи играчки); седиште што се мие.

- Компактен и пренослив

- Лесно се собира

- Соодветно за деца над 6 месеци кои можат да седат сами.

 

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

СЕТ ПОСТЕЛНИНА FAWN

1.790 ден.

Bebetto Flavio Premium Class 3 in 1

43.900 ден.
-13%

Kinderkraft трицикл EASY TWIST (5 in 1) black

12.980 ден. 15.000 ден.

Kiderkraft количка - NUBI2 sand beige

13.980 ден.
-16%

Coccolle количка - ALLA tirquoise tide

4.980 ден. 5.900 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ ELO 0-6M

1.690 ден.

Kiderkraft количка - NUBI2 mystic green

13.980 ден.