Најново
 Kinderkraft транспортно креветче SOFI 4во1
 • Kinderkraft транспортно креветче SOFI 4во1
 • Kinderkraft транспортно креветче SOFI 4во1
 • Kinderkraft транспортно креветче SOFI 4во1
 • Kinderkraft транспортно креветче SOFI 4во1
 • Kinderkraft транспортно креветче SOFI 4во1
 • Kinderkraft транспортно креветче SOFI 4во1
 • Kinderkraft транспортно креветче SOFI 4во1
 • Kinderkraft транспортно креветче SOFI 4во1
 • Kinderkraft транспортно креветче SOFI 4во1
 • Kinderkraft транспортно креветче SOFI 4во1

Kinderkraft транспортно креветче SOFI 4во1

10.980 ден.
Шифра на производ: SOFI
Достапност: На залиха
Количина:

 

Преносното креветче 4во1 Kinderkraft SOFI е дизајнирано со цел со своите функции да ги следи потребите на родителите и децата од раѓање до 3 години. 


Можете да го користете како:

бебешко креветче во домот

преносно креветче за патување

корпа за бебе

оградица за играње


Мултифункционалното креветче Kinderkraft Sofi има меко душече со навлака од памук и може да се постави на две нивоа.  Навлаката може да се извади и пере во машина на 30 степени.

Повисокото ниво е предвидено за помали деца кои сеуште неможат самостојно да се подигаат. Во тој случај долниот дел од преносното креветче под душекот може да послужи како практичен дел за складирање на детска опрема, бебе козметика или 
играчки кои ќе ви бидат на дофат кога вашето дете ќе ги посака. 

На конструкцијата се наоѓаат и додатоци за лулање кои креветот брзо го претвараат во лулашка која ќе им помогне на вашите малечки побрзо да заспијат. 

Кога вашите деца ќе пораснат, душекот може да се спушти на пониското ниво.

 

Kinderkraft SOFI транспортно креветче 4во1 има функција и за оградичка за играње. Мрежестите страници му пружаат на бебето конткат со околината, а и родителите во секој момент ќе можат да видат што прави нивното дете. Долната мрежеста страница по потреба може да се откопча и да им овозможи на малечките да излезат од оградичката кога и да посакаат. Ногарките на транспортното креветче имаат гумени облоги кои ги одвојуваат од директен контакт со подот и го штитат од оштетување. 

И патувањеата ќе станат безгрижни. Kinderkraft SOFI е едноставен за користење и има се што е потребно за максимална удобност на вашите малечки за време на користењето. Практичното и брзо склопување додатно ќе допринесе за можноста креветот да го преместете брзо и едноставно кога и да посакате. 
 

Стабилната и цврста конструкција е изработена од алуминиум. Деталите и модерниот дизајн одлично ќе се вклопат со останатиот мебел. 
 

Карактеристики:

 
Мултифункционалното креветче 4 во 1 може да послужи како: креветче, транспортно креветче, корпа и оградица за играње. 

Едноставно склопување и монтирање

Подеусвање на висината на душекот на две нивоа

Опција за отварање на мрежестата страница

Памучна навлака на душекот

Алуминиумска конструкција

Торба за носење

Вршиме достава до дома.
Нарачки на тел: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

начин на монтирање:

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS