Најново
Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1
 • Bebetto Pascal 3 in 1

Bebetto Pascal 3 in 1

39.000 ден.
Производител: BEBETTO
Шифра на производ: PASCAL
Достапност: На залиха
Количина:

BEBETTO PASCAL - СОВРШЕНСТВО ВО ДВИЖЕЊЕ

Bebetto Pascal се детски колички благодарение на кои секое возење со бебе може да биде совршено.
Лесната и елегантна конструкција заедно со тркалата ги апсорбира вибрациите и обезбедува одлични услови за возење, како и удобност додека се вози количката.
Пространата торба за складирање која доаѓа со комплетот за колички Bebetto Pascal обезбедува доволно простор за сите потребни работи за бебето за време на прошетката.

КОНСТРУКЦИЈА:

- иновативна лесна алуминиумска конструкција
- амортизери со опција за подесување на тврдината
- едноставен систем за склопување
- централна кочница
- предни ротирачки тркала со вградени системи SAS и DMS
- предните тркала може да се фиксираат за возење во еден правец
- регулација на висината на рачката за туркање
- рачката за туркање и пречникот на спортското седиште се изработени од квалитетна еко кожа


КОРПАТА ЗА БЕБЕ:

- се користи од раѓање до 6 месеци
- опција за монтирање на рамот во двата правци на движење
- регулација на висината на наслонот внатре во корпата
- практична и стабилна рачка за транспорт на корпата
- пространа тенда за заштита од ветер или сонце
- зимска навлака која штити од студ
- ткаенина со заштита од UV зрачење


СОРТСКО СЕДИШТЕ:

- предвидено за користење од 6 месеци до 3,5 години
- опција за монтирање на рамот од количката во двата правци на движење
- регулација на наслонот во неколку позиции (од седечка до лежечка)
- подесување на тендата
- пречката може да се извади од едната или двете страни
- зимска навлака која штити од студ или ветар
- подесување на држачот за нозе
- материјали со заштита од UV зрачење


ТОРБА:

- пространа и елегантна торба за мајката
- опција за носење на рамо
- едноставна за монтирање на рамот од количката
- пространа шопинг торба на рамот од количката


ТРАНСПОРТЕР:

- предвидено за возраст од раѓање до 13 kg
- опција за монтирање на рамот од детската количка во двата правци на движење
- стабилна рачка за транспорт
- додатна подлога за новороденче внатре во транспортерот
- сигурносни појаси
- регулација на појасите
- стандардизирано и атестирано
- тенда за заштита од сонце или студ
- зимска навлака која штити од студ или ветар


СЕТОТ 3 во 1 ВКЛУЧУВА:

- рамот со тркалата
- корпа за бебето
- спортско седиште
- транспортер
- зимски навлаки за корпата, седиштето и транспортерот
- торба за мајката
- шопинг торба на рамот од количката
- покривка за дожд
- мрежа против инсекти
- адаптери за монтирање на транспортерот


ИНОВАЦИИ:

 

АВТОБЛОКЕР - Сигурносен систем кој штити од случајно склопување на конструкцијата. Механизмот автоматски се заклучува.
КОЧНИЦА STOP&GO - Се користи новата редизајнирана кочница. Дизајнирана е на таков начин со што се овозможува наједноставно користење. Обликувана е да одговара на сите модели на обувки.
СИСТЕМ ЗА ЕДНОСТАВНО СКЛОПУВАЊЕ - за склопување на количката доволно е да ги притиснете двете копчиња на рамот истовремено.
СКРИЕНИ ДРЖАЧИ ЗА ТРКАЛАТА - На Bebetto количките за бебе држачите за тркалата се закриени внатре во конструкцијата. Благодарените на тоа нема да ги загубете. Исто така се заштитуваат од гребење другите елементи при транспорт.
СИСТЕМ DMS Director Memory System - систем кој ја памти положбата на тркалата откако ќе се одвојат од тлото. Кога едно од тркалата ќе се одвои од тлото не се ротира неконтролирано, туку останува во фиксна позиција. Поради тоа секој следен контакт со тлото нема да биде блокриан. Ова е патентирано решение, еднинствено за BEBETTO количките.
СИСТЕМ  SAS Shock Absorption System - систем за апосрпција на удари кој е заслужен за неутрализирање на шокови предизвикани од возење по нерамен терен. 
ТКАЕНИНА ЗА ЗАШТИТА ОД UV50+ зрачење 
ЦИРКУЛАЦИЈА НА ВОЗДУХОТ ВО КОРПАТА - можете да сметате на решението кое обезбедува добро проветрување во Bebetto количките. Мрежата на тендата и решетката на дното од корпата која се подесува овозможуваат излегување на топлиот воздух и влегување на свеж воздух во корпата.


Вршиме достава до дома.
Нарачки на тел: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
BEBETTO Bebetto Pascal 3 in 1 BEBETTO PASCAL - СОВРШЕНСТВО ВО ДВИЖЕЊЕ Bebetto Pascal се детски колички благодарение на кои секое возење со бебе може да биде совршено. Лесната и елегантна конструкција заедно со тркалата ги апсорбира вибрациите и обезбедува одлични услови за возење, како и удобност додека се вози количката. Пространата торба за складирање која доаѓа со комплетот за колички Bebetto Pascal обезбедува дово.. Category: Product #: PASCAL Regular price: 39.000 ден. 39.000 Available from: Либерта