Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kunert MATA 2 in 1

23.900 ден.
  • Производител: KUNERT
  • Шифра:MATA
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Детските колички KUNERT MATA се дизајнирани за најмалите патници, имајќи ги предвид и потребите на родителите!

Количката KUNERT MATA ќе му овозможи на вашето бебе удобност додека возите и ќе ви овозможи удобност при возење и користење.

Тие се наменети за возраст од раѓање до 3,5 години.

Покрај рамката на тркалата и придружната опрема, детската количка Kunert Mata е опремена со бебешка корпа и спортско седиште.

Во зависност од возраста, можете да ја монтирате прво корпата, а подоцна и спортското седиште на рамката на количката во двете насоки.

 

Безбедносна детска количка Kunert Mata

Количката е во согласност со европските стандарди и поминала низ сите потребни безбедносни тестови.


Алуминиумска рамка

Главната задача на конструкцијата е безбеден транспорт на детето, кој обезбедува удобност при возењето.

Рамката е изработена од лесен, но издржлив алуминиум. Лесно се расклопува и складира.

На рамката има пространа торбичка за пазарење и бебешка торба која се монтира на рамот од количката.


Големи гел тркала

Тркалата исполнети со гел се одлично решение за возење по песок, кал, снег или возење на нерамен терен.

Тркалата се полни со гел и затоа не можат да се продупчат.

Предните тркала може да се ротираат за 360 степени, но можете и да ги заклучите за директно возење.

Тие лесно и едноставно се отстрануваат од рамката на количката за полесно складирање.


Централна сопирачка

Сопирачката се наоѓа на рамката во централниот дел, помеѓу задните тркала.

Со притискање, задните тркала автоматски се заклучуваат.


Прилагодлива контролна рачка

Количката има прилагодлива рачка.

Благодарение на ова, можете да ја прилагодите висината и положбата на вашата висина.

Рачката е покриена со еколошка кожа која спречува лизгање.


Голема пространа корпа

Бебешката корпа е наменета за возраст од раѓање до 6 месеци.

Можно е да се монтира на рамката на количката во двата правци на возење, но се препорачува лулката да биде свртена кон родителите на таа возраст.

Потпирачот за грб на лулката е прилагодлив. Едноставно прилагодете го на потребите на детето однадвор.

Внатрешноста на лулката е обложена, а мекиот душек ја обезбедува сета потребна удобност за вашето бебе.

Стабилната рачка на лулка го олеснува носењето.

Корпата има пространа тенда и зимска покривка која штити од сонце и студ.


Спортско седиште

Наменето е за возраст од 6 месеци до 3,5 години.

Можно е да се монтира на рамката на количката во двете насоки.

Прилагодлив потпирач за грб во три позиции во зависност од потребите на детето.

Безбедносната рачка на спортските седишта и безбедносните појаси ја обезбедуваат потребната безбедност при возење.

Спортското седиште има и прилагодлив потпирач за нозе.

Можете лесно и брзо да го исчистите потпирачот за нозе.

Пространа тенда штити од сонце, а зимска покривка од студ.


Лесно се преклопува и расклопува

Благодарение на безбедносниот механизам, рамката нема случајно да се расплетува.

Можете да ги извадите тркалата од рамката за да заштедите простор при складирање на количката.


Количка за сите временски услови

Количките се дизајнирани и за зимска и за летна употреба.

Во лето, пространа тенда штити од сонце, а зимската покривка штити од ветер и студ

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

Kinderkraft количка - TIK green forest

4.980 ден.
-11%

Coccolle лулашка - FREYA blue

6.690 ден. 7.490 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ FAWN 6-18M

1.790 ден.
-11%

Количка Coccolle Ravello 3 in 1 diamond black

11.980 ден. 13.500 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ ELO 6-18M

1.790 ден.
-10%

Kiderkraft количка - RINE moonlight grey

9.440 ден. 10.490 ден.
-10%

Coccolle количка LISSIA Travel Sistem 3 in 1 anthracite

19.780 ден. 21.980 ден.

СЕТ ПОСТЕЛНИНА MR.SHELDON

1.790 ден.

Bebetto Flavio Premium Class 2 in 1

36.900 ден.