Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (grey)

5.980 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:16063
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Kinderkraft седиште за во автомобил Comfort Up

Детско седиште за деца од 9 дo 36 kg.
Обезбедете му на вашето дете удобно и квалитетно патување.

Детските седишта Kinderkrat се изработени така што ќе пружаат максимална сигурност и удобност на вашето дете во текот на патувањето.  Моделите на детски седишта Kinderkraft се меѓу најчесто купуваните седишта и нивната популарност продолжува да расте. Пред продажбата сите производи се тестираат и минат детален технички преглед. Ова гарантира дека се произведени по Европскиот стандард за безбедност ECE R44/04 кој е неопходен за пазарот на Европската Унија.

Comfort UP е иновативен производ наменет за носивост на три тежински групи oд 9 дo 18 kg, oд 15 дo 25 kg, oд 22 дo 36 kg. Наслонот се подесува. Седиштето е изработено од квалитетни материјали. Сигурносниот појас кој е наменет за помали деца може да се извади за да може да го користат седиштето и поголеми деца.

СИГУРНОСТ:

- Попуштање на сигурносните појаси кои се дизајнирани од Италијанската компанија „Sabelt“
- Наслонот за глава се подесува по висина и овозможува удобно и сигурно патување 
- Додатни странични заштитници кои ја штитат детската глава и рамења за додатна сигурност 
- Појачаната подлага во средниот дел ја штити кичмата 
- Меки подлоги на сигурносниот појас кои ги штитат рамењата
- Контурното седиште и наслонот за удобност придонесуваат возењето во секој автомобил да биде удобно и забавно

ФУНКЦИОНАЛНОСТ:

- Со широкиот опсег за тежина, седиштето COMFORT UP може да се користи долг временски период, 10- 12 години.
- За децата од групата 3 (oд 22 дo 36 kg) можете да оберете транспорт со или без навалачката
- Едноставна инсталација: едноставно поставете го седиштето во автомобилот и осигурајте го детето со сигурносниот појас со 3 точки на врзување 

УДОНОСТ И СТИЛ:

- Удобност и стил
- Нови и модерни дезени
- Висококвалитетни материјали кои обезбедуваат удобност
- Меки подлоги за рамењата

Додатните меки подлоги за помалите деца пружаат удобност и сигурност. Освен тоа, подлогите се двострани и секоја страна има друга боја: посветла или потемна. Подножјето на Comfort UP седиштето може да се користи како помошно седиште за поголеми деца (Booster).

 

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-10%

Coccolle количка LISSIA Travel Sistem 3 in 1 anthracite

19.780 ден. 21.980 ден.

СЕТ ПОСТЕЛНИНА FAWN

1.790 ден.
-21%

LA MAMA - NANE Количка за бебе black

5.490 ден. 6.980 ден.
-19%

Coccolle LIBRA носилка за бебе (2 in 1) grey

2.190 ден. 2.700 ден.

Изотерм ранец Qplay Kindy Girafe

1.490 ден.
-10%

Bebetto Rainbow

17.980 ден. 19.980 ден.