Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle седиште NOVA 0-36kg moonlit grey

7.180 ден.
11.000 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:NOVA
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Автомобилското седиште Coccolle Nova 0-36kg е совршено надополнување за вашето дете.

Овој извонреден модел доаѓа со нов дизајн, ватиран, 3D материјали, висококвалитетна заштита и влошка за новороденчиња со прилагодлив потпирач за глава во 2 позиции. Тоа е единственото седиште што ќе ви треба од првите денови од животот на вашето бебе до 12-годишна возраст , компатибилно за сите возрасни групи. Нуди максимална удобност и безбедност во сите фази на употреба, бидејќи е опремен со системот за прицврстување Isofix и со ременот за рачно врзување, што гарантира двојна стабилност.

Ротирачкото седиште за автомобил 0-36 кг Coccolle Nova ќе се користи за групи 0+1 - свртено назад, а потоа за групите 1, 2 и 3 - седиштето ќе се монтира во насока на патување. Седиштето има 2 позиции за навалување во првата фаза на употреба, имајќи дарежлива положба за спиење и 4 позиции на лежење - за фазата на користење на групите 1, 2 и 3. Системот за ротација од 360 степени нуди дополнителна удобност при вметнување и отстранување на детето - кога го ставате или отстранувате детето во/надвор од седиштето на автомобилот - во овој случај, оваа употреба за време на возење е строго забранета. Интегриран систем за странична заштита, кој има функција да апсорбира можни удари. Интегрирани панели „Guard Surround Safety Panels“ - кои го намалуваат страничниот удар, во случај на удар.

Седиштето е опремено со прилагодлив потпирач за глава кој може да се менува во 10 различни позиции, во зависност од висината на детето. Со прилагодување на потпирачот за глава, ширината на седиштето се менува - така што детето ќе седи удобно во секоја ситуација. Школката на седиштето е направена од челична арматура - најцврстиот материјал, со максимални резултати во случај на удар. Пената ESP, која се користи при изработката на седиштето, има способност да го минимизира можниот удар предизвикан од удар. Ремените и потпирачот за главата се прилагодуваат истовремено, автоматски - без потреба од деинсталирање на која било компонента. Инсталирањето е лесно, водено од ознака во боја (отпечатена на седиштето). Навлаката на седиштето може да се вади и да се пере.

Препорачана возраст Од 0 месеци

Димензии (см) 33х40х60/73

Тежина на производот (кг) 8 кг

Isofix систем ДА

Максимална поддржана тежина (kg) 36 kg

Ротација од 360 степени Да

Предна страна Да

Свртено кон задниот дел Да

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

СЕТ ПОСТЕЛНИНА MR.SHELDON

1.790 ден.

Kinderkraft количка - ASKOY grey

8.980 ден.
-11%

Автомобил на акумулатор - PORSCHE pink

11.980 ден. 13.490 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ FAWN 0-6M

1.690 ден.

БАЊАРКА FAWN

1.290 ден.
-8%

Kinderkraft баланс велосипед RAPID savannah green

5.980 ден. 6.500 ден.

Kiderkraft количка - ASKOY pink

8.980 ден.