Најново
Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
  • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
  • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
  • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
  • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
  • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
  • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)

Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)

4.480 ден.
Шифра на производ: COMFORT UP
Достапност: На залиха
Количина:

 

Kinderkraft седиште за во автомобил Comfort Up

Детско седиште за деца од 9 дo 36 kg.
Обезбедете му на вашето дете удобно и квалитетно патување.

Детските седишта Kinderkrat се изработена така што ќе пружаат максимална сигурност и удобност на вашето дете во текто на патувањето.  Моделите на детски седишта Kinderkraft се меѓу најчесто купуваните седишта и нивната популарност продолжува да расте. Пред продажбата сите производи се тестираат и минат детален технички преглед. Ова гарантира дека се произведени по Европскиот стандард за безбедност ECE R44/04 кој е неопходен за пазарот на Европската Унија.

Comfort UP е иновативен производ наменет за носивост на три тежински групи oд 9 дo 18 kg, oд 15 дo 25 kg, oд 22 дo 36 kg. Наслонот се подесува. Седиштето е изработено од квалитетни материјали. Сигурносниот појас кој е наменет за помали деца може да се извади за да може да го користат седиштето и поголеми деца.

СИГУРНОСТ:

- Попуштање на сигурносните појаси кои се дизајнирани од Италијанската компанија „Sabelt“
- Наслонот за глава се подесува по висина и овозможува удобно и сигурно патување 
- Додатни странични заштитници кои ја штитат детската глава и рамења за додатна сигурност 
- Појачаната подлага во средниот дел ја штити кичмата 
- Меки подлоги на сигурносниот појас кои ги штитат рамењата
- Контурното седиште и наслонот за удобност придонесуваат возењето во секој автомобил да биде удобно и забавно

ФУНКЦИОНАЛНОСТ:

- Со широкиот опсег за тежина, седиштето COMFORT UP може да се користи долг временски период, 10- 12 години.
- За децата од групата 3 (oд 22 дo 36 kg) можете да оберете транспорт со или без навалачката
- Едноставна инсталација: едноставно поставете го седиштето во автомобилот и осигурајте го детето со сигурносниот појас со 3 точки на врзување 

УДОНОСТ И СТИЛ:

- Удобност и стил
- Нови и модерни дезени
- Висококвалитетни материјали кои обезбедуваат удобност
- Меки подлоги за рамењата

Додатните меки подлоги за помалите деца пружаат удобност и сигурност. Освен тоа, подлогите се двострани и секоја страна има друга боја: посветла или потемна. Подножјето на Comfort UP седиштето може да се користи како помошно седиште за поголеми деца (Booster).

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

  • 043 361 442
  • 078 429 865 / 072 221 896
  • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS