Најново
-17%
Coccolle хранилка FINO pastel lavander Coccolle хранилка FINO pastel lavander
4.980 ден.6.000 ден.
4.980 ден.6.000 ден.
-17%
Coccolle хранилка FINO turquoise Coccolle хранилка FINO turquoise
4.980 ден.6.000 ден.
4.980 ден.6.000 ден.
-14%
Coccolle Siesta транспортно креветче (brick red) Coccolle Siesta транспортно креветче (brick red)
3.780 ден.4.400 ден.
3.780 ден.4.400 ден.
-22%
Coccolle количка SIYANA (3 in 1) dahila red Coccolle количка SIYANA (3 in 1) dahila red
10.980 ден.13.990 ден.
10.980 ден.13.990 ден.
-22%
Coccolle количка SIYANA (3 in 1) safari beige Coccolle количка SIYANA (3 in 1) safari beige
10.980 ден.13.990 ден.
10.980 ден.13.990 ден.
-22%
Coccolle количка SIYANA (3 in 1) urban grey Coccolle количка SIYANA (3 in 1) urban grey
10.980 ден.13.990 ден.
10.980 ден.13.990 ден.
-20%
Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue
3.980 ден.5.000 ден.
3.980 ден.5.000 ден.
-20%
Coccolle седиште ARRA 9-36kg poppy red Coccolle седиште ARRA 9-36kg poppy red
3.980 ден.5.000 ден.
3.980 ден.5.000 ден.
-20%
Coccolle седиште ARRA 9-36kg lunar rock Coccolle седиште ARRA 9-36kg lunar rock
3.980 ден.5.000 ден.
3.980 ден.5.000 ден.
-17%
Coccolle седиште NERIO 0-36kg celestial blue Coccolle седиште NERIO 0-36kg celestial blue
8.290 ден.10.000 ден.
8.290 ден.10.000 ден.
Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)
 • Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)

Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)

4.980 ден.
Шифра на производ: COMFORT UP
Достапност: На залиха
Количина:

 

Kinderkraft седиште за во автомобил Comfort Up

Детско седиште за деца од 9 дo 36 kg.
Обезбедете му на вашето дете удобно и квалитетно патување.

Детските седишта Kinderkrat се изработени така што ќе пружаат максимална сигурност и удобност на вашето дете во текот на патувањето.  Моделите на детски седишта Kinderkraft се меѓу најчесто купуваните седишта и нивната популарност продолжува да расте. Пред продажбата сите производи се тестираат и минат детален технички преглед. Ова гарантира дека се произведени по Европскиот стандард за безбедност ECE R44/04 кој е неопходен за пазарот на Европската Унија.

Comfort UP е иновативен производ наменет за носивост на три тежински групи oд 9 дo 18 kg, oд 15 дo 25 kg, oд 22 дo 36 kg. Наслонот се подесува. Седиштето е изработено од квалитетни материјали. Сигурносниот појас кој е наменет за помали деца може да се извади за да може да го користат седиштето и поголеми деца.

СИГУРНОСТ:

- Попуштање на сигурносните појаси кои се дизајнирани од Италијанската компанија „Sabelt“
- Наслонот за глава се подесува по висина и овозможува удобно и сигурно патување 
- Додатни странични заштитници кои ја штитат детската глава и рамења за додатна сигурност 
- Појачаната подлага во средниот дел ја штити кичмата 
- Меки подлоги на сигурносниот појас кои ги штитат рамењата
- Контурното седиште и наслонот за удобност придонесуваат возењето во секој автомобил да биде удобно и забавно

ФУНКЦИОНАЛНОСТ:

- Со широкиот опсег за тежина, седиштето COMFORT UP може да се користи долг временски период, 10- 12 години.
- За децата од групата 3 (oд 22 дo 36 kg) можете да оберете транспорт со или без навалачката
- Едноставна инсталација: едноставно поставете го седиштето во автомобилот и осигурајте го детето со сигурносниот појас со 3 точки на врзување 

УДОНОСТ И СТИЛ:

- Удобност и стил
- Нови и модерни дезени
- Висококвалитетни материјали кои обезбедуваат удобност
- Меки подлоги за рамењата

Додатните меки подлоги за помалите деца пружаат удобност и сигурност. Освен тоа, подлогите се двострани и секоја страна има друга боја: посветла или потемна. Подножјето на Comfort UP седиштето може да се користи како помошно седиште за поголеми деца (Booster).

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
Kinderkraft седиште за во кола - Comfort Up (lime)   Kinderkraft седиште за во автомобил Comfort Up Детско седиште за деца од 9 дo 36 kg. Обезбедете му на вашето дете удобно и квалитетно патување. Детските седишта Kinderkrat се изработени така што ќе пружаат максимална сигурност и удобност на вашето дете во текот на патувањето.  Моделите на детски седишта Kinderkraft се меѓу најчесто купуваните седишта и нивната популарност продолжув.. Category: Product #: COMFORT UP Regular price: 4.980 ден. 4.980 Available from: Либерта