Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Автомобил на акумулатор - Mercedes Benz AMG G63-2 SEAT black licensed design

17.980 ден.
20.980 ден.
  • Производител: LIBERTA
  • Шифра:S-307
  • Достапност:2 - 3 Days


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.2 седишта на G Wagon – Официјален Mercedes лиценциран.

Ви го претставуваме Ultimate Kids Mercedes G63 Ride On Car – 2 седишта!

Ослободете ја имагинацијата на вашето дете и дозволете му да се впушти во возбудливи авантури со нашиот врвен детски Mercedes Ride-On Car. Дизајниран со внимание на деталите и изграден за бескрајна забава, овој извонреден автомобил за возење е совршен спој на стил, функционалност и безбедност.

 

Со својот елегантен и привлечен дизајн, овој автомобил за возење инспириран од Мерцедес ќе направи вашето малечко да му завиди целото соседството. Вниманието на деталите не е ништо друго, од иконското лого на Мерцедес на предната решетка до реалните LED фарови кои го осветлуваат нивниот пат, создавајќи автентично возачко искуство.

Посебни карактеристики на 24v Ride на Mercedes G63

Една од најистакнатите карактеристики на овој возен автомобил е неговиот простран дизајн со 2 седишта, овозможувајќи му на вашето дете да ја сподели радоста на возењето со пријател или брат или сестра. Без разлика дали играат попатни патувања или се вклучуваат во пријателски трки, овој автомобил со 2 седишта дава совршена можност за интерактивна игра и поврзување.

 

Безбедноста е наш врвен приоритет, поради што овој автомобил за возење е опремен со бројни безбедносни карактеристики. Прилагодливите безбедносни ремени гарантираат дека вашите малечки се безбедно врзани за време на нивните возбудливи возења. Дополнително, цврстата конструкција и антилизгачките тркала обезбедуваат стабилност и контрола, одржувајќи ги безбедни додека ја истражуваат околината.

 

Но, тоа не е сè - овој автомобил нуди низа импресивни функционалности. Реалниот звук за стартување на моторот, сирената и вградениот музички плеер со различни мелодии ќе го подобрат искуството во возењето, овозможувајќи му на вашето дете да се чувствува како да е во вистински автомобил. Лесните за користење контроли, вклучувајќи волан и педал за гас, обезбедуваат интуитивно возачко искуство дури и за најмладите возачи.

 

G63 Мерцедес Моќ на батеријата

Напојуван од батерија на полнење од 12V7AH со два мотори 2x45W, овој автомобил за возење нуди продолжено време на игра, обезбедувајќи бескрајни часови забава. Батеријата е практично вклучена, заедно со полнач, што ги прави родителите без проблеми да ја одржуваат забавата.

 

Овој детски автомобил Мерцедес вози не само што е извор на радост и возбуда, туку ги промовира и основните развојни вештини. Додека вашето дете ја истражува околината и се вклучува во имагинативна игра, тие ги подобруваат своите моторни вештини, координација и когнитивните способности.

 

Искусете ја возбудата и елеганцијата на Мерцедес, скроен специјално за уживање на вашето дете. Не ја пропуштајте можноста да им го подарите врвниот автомобил за возење, кој ќе создаде трајни спомени и ќе обезбеди повеќечасовна забава.

 

Нарачајте го вашиот детски Mercedes Ride-On Car – 2 седишта денес и дозволете фантазијата на вашето дете да го заземе возачкото место!

 

Спецификација за 2 седишта Mercedes G Wagon Ride on Car

Модел на автомобил: S307

Лиценциран модел на автомобил: Mercedes G Wagon AMG G63

Опис: Официјално лиценцирана од Mercedes Electric Ride On Car со кожно седиште и тркала Eva, вклучен родителски далечински управувач

Аудио MP3 плеер

Мотори 4 Мотор

Батерија: 12V7AH два мотори 2x45W

Менувач: Автоматски

Максимална брзина: 5-8 км/ч

Максимално оптоварување: 50 кг

Време на полнење: 6 часа

Времетраење на употреба: до 1 час

Кочница: Отпуштање на педалата, итен случај

кочница на далечинскиот управувач.

Главен полнач: Вклучен

Дизајниран за возраст: 3 до 8 години

Димензии на производот: 143*82*64CM

Димензии на пакувањето: 135*75*41CM

Безбедносни појаси: ДА

Врати што се отвораат: ДВЕ

Копчиња: Притиснете го копчето за почеток

Седиште: 2 седишта

Далечински управувач: 2,4 Gz

Светла: ДА

Аудио: ДА

Суспензии: 4 ТРКАЛА

 

 

Забелешка за батеријата: Пред првата употреба, батеријата мора да биде целосно наполнета (8 часа). Батеријата мора да биде активна во случај автомобилот да биде запрен, ако помалку од едно полнење месечно и автомобилот се чува долго време во лето, каблите мора да се исклучат.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-10%

Bebetto Rainbow

17.980 ден. 19.980 ден.
-21%

LA MAMA - NANE Количка за бебе black

5.490 ден. 6.980 ден.

Qplay баланс велосипед TRAINER green

3.490 ден.
-17%

Автомобил на акумулатор - UTV-2 SEAT red

11.980 ден. 14.490 ден.

Kiderkraft количка - ASKOY pink

8.980 ден.

СЕТ ПОСТЕЛНИНА ELO

1.790 ден.

ГНЕЗДО ELO

3.690 ден.

БАЊАРКА FAWN

1.290 ден.