Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft EVERYDAY количка за бебе сет 2 во 1 denim

20.780 ден.
25.980 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:EVERYDAY
  • Достапност:На залиха


Неверојатната детска количка Kinderkraft EVERYDAY 2in1 е добитник на наградата RED DOT.

Количката Kinderkaft EVERYDAY не само што беше оценета како најдобра за функционалност и адаптација на детето, туку и за изгледот!

Комбинацијата на модерен изглед, квалитет и функционалност гарантира дека EVERYDAY е вистинскиот избор!

 

Детска количка Kinderkraft EVERYDAY сет 2 во 1 е наменета за возраст од раѓање до 22 кг.

 

РАМКА ЗА КОЛИЧКА ЗА БЕБЕ

Рамката на количката е изработена од лесен и издржлив алуминиум.

На рамката има пространа шопинг торба за чување на сите потребни работи за бебето.

Рачката на воланот е покриена со еколошка кожа и можете да ја прилагодите нејзината висина за да одговарате на себе.

Централната сопирачка поставена на рамката истовремено ги блокира задните тркала.

 

ТРКАЛА

4-те гумени тркала се полни со пена отпорна на пробивање.

Имаат амортизери и се одлично решение за возење на нерамен терен.

Предните тркала имаат можност за ротирање за полесно управување.

Исто така, можете да ги блокирате за директно возење.

 

БЕБЕ КОРПА

Пространата корпа за бебе може да се монтира на рамката на количката во двете насоки на патување.

Душекот во корпата е мек и антиалергичен.

На корпата има пространа тенда која ќе го заштити детето од сонце во лето и од студ во зима.

Зимската покривка е дополнителна заштита за време на студените зимски денови.

Стабилната рачка на лулката го прави лесен за носење и транспорт.

Кога повеќе не ви треба лулката, едноставно ставете ја настрана.

 

СПОРТСКО СЕДИШТЕ

Спортското седиште можете да го монтирате на рамката на количката во двете насоки на патување.

Потпирачот за грб на седиштето може да се прилагоди во зависност од потребите на детето.

Седиштето е пространо и има странична заштита.

Безбедноста е дополнително загарантирана благодарение на заштитната лента која може да се отстрани доколку е потребно.

На спортското седиште има пространа водоотпорна тенда која штити од сонце и ветер.

Зимската покривка дополнително ќе го загрее вашето дете во студените денови.

 

БЕЗБЕДНОСТ

Спортското седиште има безбедносен појас со 5 точки со меки влошки за рамениците.

Влошките лесно се вадат и се перат во машина.

Автоматско заклучување AUTO LOCK спречува случајно отворање на количката за време на транспортот или ракувањето.

Алуминиумската рамка е многу издржлива, стабилна и безбедна.

Големите тркала се направени од гума наполнета со пена. Тие имаат зголемена отпорност на абразија и обезбедуваат добра адхезија на земјата.

Сопирачката STOP AND GO се наоѓа на рамката и истовремено ги блокира задните тркала.


УДОБНОСТ

Лулката има мек антиалергиски душек, збогатен со бамбусови влакна кои обезбедуваат добра вентилација

Потпирачот за грб на спортското седиште има три позиции. Во комбинација со прилагодливиот потпирач за нозе, создава удобна положба за детето.

Спортското седиште е пространо и има дополнителна влошка.

Количката може да се преклопи со спортско седиште.

Телескопската контролна рачка може да се прилагоди во висина.

 

ДИМЕНЗИИ

Рамка со спортско седиште: 14,3 kg,

Спортско седиште: 4,5 кг

Рамка: 9,8 кг

Димензии на преклопена количка: висина: 36 cm, ширина: 60 ​​cm, должина: 80 cm

Основни димензии на количката со висина на седиштето: 114 cm, ширина: 60 ​​cm, должина: 99 cm

Димензии на количка со лулка: висина: 120 см, ширина: 60 ​​см, должина: 99 см

Лулка - внатрешни димензии: ширина: 32 cm, должина: 78 cm, длабочина: 17,5 cm

Седиште: должина (спуштен потпирач за грб) 90 cm, ширина: 33 cm, длабочина: 21

Димензии на рамката: висина: 32 cm, ширина: 60 ​​cm, должина: 99 cm

Димензии на тркала: Заден дел: 30 cm напред: 20 cm

Висина на рачката: 103/106/109 cm

 

ДОДАТОЦИ

Држач за чаши

Мрежа за инсекти

Покривка за дожд

Зимска покривка за спортско седиште и лулка посебно


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново