Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Автомобил на акумулатор - JEEP-2 SEAT white

9.980 ден.
12.490 ден.
  • Производител: LIBERTA
  • Шифра:BBH016
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Моделот Buggy BBH-016 Electric Car е направен во стилот на типичен утилитарен џип. Каросеријата на детскиот автомобил е изработена од густа пластика отпорна на удари, што го прави моделот отпорен на абење и сигурен кога се користи во приградски услови. Широкиот опсег на бои ќе ве воодушеви со богатството и заситеноста на боите. Овој тип на машина е совршен за деца постари од една година, за употреба во затворени простории или на отворени простори. Високата положба на седење и оптимално растојание од подлогата ќе ви овозможат да возите не само на асфалт, туку и на речиси секоја површина, вклучувајќи нечистотија, тревник итн. Вашето бебе ќе биде воодушевено со таков кул џип!

 

од 1 до 5 години, до 35 кг

2 мотори од 55 W секој

батерија 12V/5Ah, 2 часа работа со едно полнење

време за целосно полнење 7-8 часа

максимална брзина 6 km/h, 3 брзини напред, една брзина наназад

започнува со копче

Bluetooth далечински управувач до 50 метри

отворање врати

стол: мека кожа

појас за безбедност

тркала со шари, EVA гума, не прават бучава, не штракаат

музички ефекти: копче за сирена и репродукција на фабрички мелодии

магнетофон со MP3 конектор, USB влез

светлосни ефекти

димензии на склопениот модел (должина-ширина-висина): 110 x 72 x 72 cm Тежина 15 kg

пакувани димензии (должина-ширина-висина): 116 x 58.5 x 33 cm Тежина 18.5 kg

Вклучено: батерија, полнач, далечински управувач, инструкции, помошен кабел

гаранција: 6 месеци

производство: фабрика Кина

Моделот бара делумно склопување и AAA батерии за далечинскиот управувач.

 

Овој неверојатен електричен автомобил е најдобриот избор за вашето дете. Сертифициран од Astm. Со висококвалитетен материјал. Родителите можат да му дозволат на своето дете да вози рачно или да го користат далечинскиот управувач за безбедно да го водат кога е потребно. Тој е доволно безбеден и издржлив за вашето дете да си игра. Прилагодлив безбедносен појас за безбедно и удобно користење.

 

Карактеристики:

1. ASTM-Сертифициран. Лесно се склопува

2. Автоматско ресетирање осигурувач за заштитно коло

3. Вградениот AUX штекер им овозможува на децата да ги приклучуваат медиумските уреди за да возат додека заглавуваат на сопствен избор на музика

4. Технологијата за мек старт на децата кои се возат на возила ги спречува децата да бидат опасни со ненадејно забрзување или сопирање

5. Батерија на полнење 12V. Доаѓа со полнач што овозможува часови за играње

2.4G далечински управувач со 3 различни режими на брзина

6. Родителите можат да му дозволат на своето дете да вози рачно или да го користат далечинскиот управувач за безбедно да го водат кога е потребно

7. Прилагодлив безбедносен појас за безбедно и удобно користење

8. Се препорачува за самци на возраст од 3-6 години

 

Спецификации:

1. Боја: Црна

2. Материјал: ПП пластика, метал

3. RC режим: 3 опции за брзини

4. Рачен режим: 2 брзини достапни

5. Максимална тежина на корисникот: 66lb / 30kg

6. Време на полнење: 8-12 ч.

7. Време на траење: 1-2 ч.

8. Брзина: 1,9-2,6 mph

9. Тип на батерија: 12V 5H

10. Батерија на контролорот: 2 x AAA батерии (не се вклучени)


 

Пакетот вклучува:

1 x електричен автомобил

1 x 2,4G далечински управувач

1 x полнач

1 x Прирачник


Забелешка за батеријата: Пред првата употреба, батеријата мора да биде целосно наполнета (8 часа). Батеријата мора да биде активна во случај автомобилот да биде запрен, ако помалку од едно полнење месечно и автомобилот се чува долго време во лето, каблите мора да се исклучат.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-23%

DOLCE MONTESSORI Детско креветче 190x90cm

19.900 ден. 25.900 ден.

Qplay баланс велосипед TRAINER green

3.490 ден.
-21%

LA MAMA - NANE Количка за бебе black

5.490 ден. 6.980 ден.
-20%

KIDDY седиште EVOLUTION PRO lizard green 0-13kg

5.990 ден. 7.490 ден.

QPLAY тротинет за деца SEMA blue

3.980 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ FAWN 0-6M

1.690 ден.
-10%

Coccolle количка LISSIA Travel Sistem 3 in 1 anthracite

19.780 ден. 21.980 ден.