Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kunert Verino (2 in 1)

24.900 ден.
  • Производител: KUNERT
  • Шифра:16924
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

ДЕЛОВИ Сет 2 во 1: Алуминиумски рам со амортизери и тркала со полна гума, копра за бебе, спортско седиште.

Во сетот 2 во 1 од моделот Kunert Verino се вклучени и прекривки за сите делови посебно, торба за мајката, покривка за дожд и мрежа против инсекти.

Количката за бебе Kunert Verino е еден од најновите модели кој се карактеризира со модерен изглед и функционалност.

Елегантниот дизајн и материјали направени од квалитетна ткаенина со UV заштита се само некои од предностите со кој се карактеризира овој атрактивен модел на бебешка количка.

Исклучително подвижна и лесна, количката за бебе Kunert Rotax е идеална за возење во градски услови. Предните тркала ротираат 360 степени, системот за кочење е централизиран, амортизација на тркалата со подесување на тврдината. Опција за лесно вадење на сите 4 тркала со помош на копче.

Рачката за туркање се подесува во 4 позиции, наслонот на седиштет се спушта во 4 позиции вклучително и целосно легната положба, подеусвање на држачот за нозе, сигурносен појас со 5 точки.

Сите делови од сетот 2 во 1 може да се монтираат посебно на рамот во двата правци на движење на количката.

СПОРТСКО СЕДИШТЕ:  Спортското седиште се користи од 6 месеци до 3,5 години.

КОРПА ЗА БЕБЕ - носилка: Лесна колевка обложена со памук во внатрешноста. Пространа со систе за брзо расклопување, рачка за носење на врвот, прозорче на навлаката и мрежа против инсекти. Тежината на корпата е 4 kg. Може да се користи од 6 до 8 месеци, во зависност од растот на детето. Широка, комфорна, удобна, и за долги прошетки и за домашна употреба. Може да се користи до 13 kg.

БЕЗБЕДНОСТ:

Во склад со стандардот за безбедност EN 1888
Потполно нетоксичен производ во склад со регулациите EN 71 i 2005/84/CE
Произведено и увезено од ЕВРОПСКАТА УНИЈА.
ГАРАНЦИЈА 12 МЕСЕЦИ.

СЕТОТ 2 ВО 1 ВКЛУЧУВА:

Рамот на количката,
Копра за бебе,
Спортско седиште,
Зимски прекривки посебно за секој дел,
Торба за мајката,
Покривка за дожд.

ДИМЕНЗИИ:
- димензии на рамот со тркалата: 62 x 28 x 82 cm
ежина: 10 kg
- внатрешни димензии на корпата : 37 x 80 x 20 cm
тежина 5 kg
- димензии на седиштето: 34 x 88 x 13 cm
тежина 5 kg

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново

ОГРАДИЦА FAWN

1.590 ден.
-13%

Автомобил на акумулатор - SAFARI JEEP grey

12.980 ден. 14.980 ден.

БЕБЕШКА ПОСТЕЛНИНА FAWN

1.790 ден.

Kinderkraft количка - ASKOY grey

8.980 ден.
-10%

Kiderkraft количка - INDY2 dahila pink

7.800 ден. 8.690 ден.
-27%

Coccolle седиште NOVA 0-36kg diamond black

7.980 ден. 11.000 ден.
-10%

Kiderkraft количка - RINE vital pink

9.440 ден. 10.490 ден.

Kinderkraft трицикл EASY TWIST (5 in 1) black

12.980 ден.
-11%

Coccolle лулашка - FREYA blue

6.690 ден. 7.490 ден.