Најново
Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX grey
 • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX grey
 • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX grey
 • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX grey
 • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX grey
 • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX grey
 • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX grey
 • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX grey
 • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX grey
 • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX grey
 • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX grey

Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX grey

12.980 ден.
Шифра на производ: MYWAY
Достапност: На залиха
Количина:

Детското седиште Kinderkraft MYWAY овозможува превоз на вашето дете во најсигурната положба - спротивно од правецот на возење до 18 kg, или во правец на движете на автомобилот до 36 kg. 

Седиштето е опремено со внатрешни сигурносни појаси во 5 точки на врзување благодарение на кои детето може безебедно и сигурно да патува.


Меките облоги на делот за рамењата пружаат додатна удобност и спречуваат лизгање.


Високите странични штитници додатно ги обезбедуваат главата и вратот на детето.

Седиштето е поставено на стабилна база со што се зголемува сигурноста на детето од евентуален удар.

Kinderkraft MYWAY седиштето е поврзано со база. Системот на индикатори обезбедува правилна монтажа на isofix механизмот и механизмот за затегнување TOP TETHER. Водачот за инсталирање на самотот седиште го олеснува монтирањето на седиштето во автомобилот.


Kinderkraft MYWAY поседува три додатни подлоги за најмалите патници благодарение на кои можете да го прилагодите седиштето според висината на детето. Наслонот за глава се прилагодува се една рака според потребите на детето. 


Удобното, пространо седиште и додатните подлоги се изработени од внимателно избрани материјали кои се тестирани во склад со сите неопходни стандарди. 


Навлаката на седиштето може да се извади за перење.

Предвидено е за користење од 0-36kg

Димензии на седиштето: Ширина 32cm, Висина 55-70 cm, Длабочина 60cm.

Тежина на седиштето: 12,5 kg

Регулација на висината на наслонот од седечка до целосно лежечка положба.


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Драги потрошувачи,

Со најголемо задоволство  Ви ги претставуваме најквалитетните производи за Вашите бебиња и деца!

 


повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • libertabebecentar@gmail.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS