Најново
-17%
Coccolle хранилка FINO pastel lavander Coccolle хранилка FINO pastel lavander
4.980 ден.6.000 ден.
4.980 ден.6.000 ден.
-17%
Coccolle хранилка FINO turquoise Coccolle хранилка FINO turquoise
4.980 ден.6.000 ден.
4.980 ден.6.000 ден.
-14%
Coccolle Siesta транспортно креветче (brick red) Coccolle Siesta транспортно креветче (brick red)
3.780 ден.4.400 ден.
3.780 ден.4.400 ден.
-22%
Coccolle количка SIYANA (3 in 1) dahila red Coccolle количка SIYANA (3 in 1) dahila red
10.980 ден.13.990 ден.
10.980 ден.13.990 ден.
-22%
Coccolle количка SIYANA (3 in 1) safari beige Coccolle количка SIYANA (3 in 1) safari beige
10.980 ден.13.990 ден.
10.980 ден.13.990 ден.
-22%
Coccolle количка SIYANA (3 in 1) urban grey Coccolle количка SIYANA (3 in 1) urban grey
10.980 ден.13.990 ден.
10.980 ден.13.990 ден.
-20%
Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue
3.980 ден.5.000 ден.
3.980 ден.5.000 ден.
-20%
Coccolle седиште ARRA 9-36kg poppy red Coccolle седиште ARRA 9-36kg poppy red
3.980 ден.5.000 ден.
3.980 ден.5.000 ден.
-20%
Coccolle седиште ARRA 9-36kg lunar rock Coccolle седиште ARRA 9-36kg lunar rock
3.980 ден.5.000 ден.
3.980 ден.5.000 ден.
-17%
Coccolle седиште NERIO 0-36kg celestial blue Coccolle седиште NERIO 0-36kg celestial blue
8.290 ден.10.000 ден.
8.290 ден.10.000 ден.
Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX black
  • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX black
  • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX black
  • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX black
  • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX black
  • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX black
  • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX black
  • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX black
  • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX black
  • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX black
  • Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX black

Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX black

14.980 ден.
Шифра на производ: MYWAY
Достапност: На залиха
Количина:

Детското седиште Kinderkraft MYWAY овозможува превоз на вашето дете во најсигурната положба - спротивно од правецот на возење до 18 kg, или во правец на движете на автомобилот до 36 kg. 

Седиштето е опремено со внатрешни сигурносни појаси во 5 точки на врзување благодарение на кои детето може безебедно и сигурно да патува.


Меките облоги на делот за рамењата пружаат додатна удобност и спречуваат лизгање.


Високите странични штитници додатно ги обезбедуваат главата и вратот на детето.

Седиштето е поставено на стабилна база со што се зголемува сигурноста на детето од евентуален удар.

Kinderkraft MYWAY седиштето е поврзано со база. Системот на индикатори обезбедува правилна монтажа на isofix механизмот и механизмот за затегнување TOP TETHER. Водачот за инсталирање на самотот седиште го олеснува монтирањето на седиштето во автомобилот.


Kinderkraft MYWAY поседува три додатни подлоги за најмалите патници благодарение на кои можете да го прилагодите седиштето според висината на детето. Наслонот за глава се прилагодува се една рака според потребите на детето. 


Удобното, пространо седиште и додатните подлоги се изработени од внимателно избрани материјали кои се тестирани во склад со сите неопходни стандарди. 


Навлаката на седиштето може да се извади за перење.

Предвидено е за користење од 0-36kg

Димензии на седиштето: Ширина 32cm, Висина 55-70 cm, Длабочина 60cm.

Тежина на седиштето: 12,5 kg

Регулација на висината на наслонот од седечка до целосно лежечка положба.


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
Kinderkraft седиште MYWAY 0-36 KG ISOFIX black Детското седиште Kinderkraft MYWAY овозможува превоз на вашето дете во најсигурната положба - спротивно од правецот на возење до 18 kg, или во правец на движете на автомобилот до 36 kg.  Седиштето е опремено со внатрешни сигурносни појаси во 5 точки на врзување благодарение на кои детето може безебедно и сигурно да патува. Меките облоги на делот за рамењата пружаат додатна удобност.. Category: Product #: MYWAY Regular price: 14.980 ден. 14.980 Available from: Либерта