Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle седиште ATIRA 0-36kg diamond black

7.490 ден.
10.500 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:ATIRA
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Создадено да биде безбедно и удобно, седиштето за автомобил Coccolle Atira 0-36kg е направено од најквалитетни материјали и е лесно за одржување. Со оглед на тоа што е погодно за групата од 0-36 кг, седиштето за автомобил обезбедува здрав и хармоничен развој на вашето малечко за долг временски период. Ротирачкото автомобилско седиште Coccolle Atira 0-36 kg е еден од најиновативните модели на автомобилски седишта, може да се користи свртено наназад до максимална тежина од 18 kg.


Безбедно и цврсто, опремено со систем за странична заштита, седиштето Coccolle Atira лесно се монтира благодарение на системот изофикс и горниот ремен за врзување или со појасот на возилото. Кога е фиксирано во системот изофикс, седиштето се ротира за 360 степени. за да се олесни поставувањето и вадењето на бебето од седиштето.


Автомобилското седиште Coccolle Atira има удобна положба за спиење назад свртена кон насоката на патување и 4 позиции на наведнување нанапред свртени кон правецот на патување. Потпирачот за глава на седиштето во автомобилот се прилагодува во повеќе позиции.


Препорачана возраст - Од 0 месеци до 36кг

Димензии(cm) - 46x41x64/77 cm

Тежина на производот(кг) - 11,8 кг

Isofix систем на монтирање - ДА

Максимална поддржана тежина (kg) 36 kg

Ротација од 360 степени - Да

Предна страна - Да

Свртена кон задниот дел - Да

УПАТСТВО ЗА МОНТАЖА (кликнете тука)

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

Kiderkraft количка - INDY2 dahila pink

8.690 ден.
-6%

Bebetto Flavio Pro (3 in 1)

37.500 ден. 39.900 ден.
-25%

Хранилка Liberta MIA tirquoise panda

3.980 ден. 5.290 ден.

Junama Caro (2 in 1)

59.000 ден.
-10%

Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT rose pink 2022

3.580 ден. 3.980 ден.
-28%

Количка - Liberta LENA (3 in 1)

9.980 ден. 13.900 ден.
-20%

Coccolle количка AMANI (3 in 1) antracite

11.980 ден. 15.000 ден.

Junama Hand Craft 2 in 1

85.900 ден.
-10%

Kinderkraft LUNKY XL креветче за бебе

11.680 ден. 12.980 ден.